• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-3391-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

بخشدار مرکزی شهرستان زنجان:

گندم بخش مرکزی از کیفیت مطلوبی برخوردار است


بخشدار مرکزی شهرستان زنجان، از کیفیت مطلوب گندم این بخش خبر داد و گفت: در حال حاضر برداشت این محصول از مزارع این بخش ادامه دارد .


کاوه حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بخش مرکزی شهرستان زنجان یکی از بخش‌های مهم در عرصه کشاورزی و تولید محصولات باغی استان محسوب می‌شود .


وی افزود: خوشبختانه طی اقدامات به موقع در حوزه سن گندم، امسال شاهد شیوع سن گندم در بخش مرکزی نبودیم، محصول گندم روستاهای بخش مرکزی یکی از محصولات مهم این بخش است که از کیفیت قابل توجهی برخوردار بوده و به استان صادر می‌شود .


حقیقی تصریح کرد: در سال 95 بالغ بر 23 هزار تن گندم از بخش مرکزی شهرستان زنجان برداشت شده است که این رقم در سال 96 به 30 هزار تن افزایش یافته است .


بخشدار بخش مرکزی شهرستان زنجان در ادامه به فعالیت شرکت‌های تعاون روستایی در این بخش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سازمان جهادکشاورزی استان نظارت جدی بر خرید محصولات کشاورزی به‌خصوص گندم دارد که این موجب شده تا دست دلالان در این عرصه کوتاه شود .


وی یادآور شد:  خوشبختانه   بخش مرکزی شهرستان زنجان در عرصه تولیدات زراعی نیز حضور چشم‌گیری در استان دارد، به طوری که محصول پیاز این بخش از شهرت قابل توجهی برخوردار است .


حقیقی خاطرنشان کرد: امسال باتوجه به سرمازدگی محصولات باغی در این حوزه، با کاهش قابل توجهی در امر برداشت مواجه بودیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: