• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-10714-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد:

سنجش بیش از 7 هزار دانش‌آموز بدو ورود به دبستان


رئیس اداره آموزش استثنایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان بیش از 7 هزار دانش‌آموز مورد سنجش قرار گرفتند.


سهیلا فریقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که آنان باید از بابت سلامت جسمی، روانی، هوش و استعداد و سایر موارد به خوبی شناسایی شوند و سپس به دبستان که آغاز تحصیل آنان است، راه یابند.


این مسئول ادامه داد: در حال حاضر هشت پایگاه ثابت و سیار در استان فعالیت می‌کنند که در نواحی یک و دو، شهرستان‌های ابهر، خدابنده و خرم‌دره پایگاه ثابت و در شهرستان‌های ماه‌نشان، طارم و بزینه‌رود پایگاه سایر حضور خواهد داشت و پایگاه‌های سیار پس از اتمام فعالیت خود در پوشش دانش‌آموزان شهری، دانش‌آموزان مناطق روستایی و شهرهای کم‌جمعیت را پوشش خواهند داد.


وی افزود: از آغاز اجرای طرح سنجش نوآموزان تاکنون 7 هزار و 296 نوآموز بدو ورود به مدرسه در زمینه سلامت جسمی و ذهنی مورد سنجش قرار گرفته‌اند و از مجموع نوآموزان مورد سنجش قرار گرفته 422 نوآموز برای سنجش تخصصی به پایگاه‌های سنجش تخصصی ارجاع داده شدند که از این تعداد 207 نوآموز مشکوک به اختلال به پایگاه زنجان، 83 نفر به پایگاه تخصصی ابهر، 67 نفر به پایگاه خرم‌دره و 65 نوآموز مشکوک به اختلالات و مشکلات شنوایی؛ بینایی و ذهنی به پایگاه تخصصی سنجش شهرستان خدابنده ارجاع داده شدند.


فریقی خاطرنشان کرد: این پایگاه‌ها به طور میانگین روزانه به 42 نوآموز در بدو ورود به دبستان خدمات ارائه می‌کنند و این کودکان و خانواده‌های‌شان باید بر اساس نوبت‌دهی که در هنگام ثبت‌نام فرزند خود در مدارس عادی توسط مدیر مدرسه از سامانه سناد و سیستم الکترونیکی سنجش اخذ می‌شود در پایگاه‌های سنجش حضور داشته باشند و این سیستم نوبت‌هی سبب شده که ارائه خدمات آسان‌تر شود.

 

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: آزمون و سنجش شنوایی، بینایی، دید رنگ، حس شناختی، گفتار، توان جسمی و حرکتی و نیز سنجش رفتاری از نوآموزان به عمل می‌آید و نوآموزانی که مشکلی را در این حوزه‌ها نداشته باشند برای تکمیل ثبت‌نام به مدارس معرفی می‌شوند ولی نوآموزانی که در مرحله غربالگری دچار مشکل بودند ارزیابی‌های دیگری از آن‌ها به عمل خواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: