• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

مردم در صورت تامین معیشت با دولت همکاری می‌کنند


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اگر معیشت مردم تامین شود، خود در بسیاری از موارد با دولت مشارکت خواهند کرد.


شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به بازدید از اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: یکی از مهمترین رسالت‌هایی که بنیاد مسکن بر اساس آن شکل گرفته، حساب 100 توسط امام است تا بتواند منابع لازم جهت پیشبرد اهداف این بنیاد را فراهم سازد. ولی متاسفانه مشارکت مردم در این زمینه ضعیف شده و یکی از دلایل کمبود منابع این بنیاد، عدم تقویت حساب 100 است چراکه آن را جزو محورهای اساسی بنیاد قرار نداده‌ایم.


این مسئول ادامه داد: در مقطعی از زمان تلقی ما از روستا این بوده که روستا شهری کوچک است در صورتی که روستا بافت کالبدی مختص به خود و متناسب با شرایط اقلیمی، اقتصادی و اجتماعی خود را دارا است.


وی افزود: ما هویت روستاها را با ایجاد بافت‌های شهری از بین برده‌ایم و روستاییان دیگر تعلق خاطر قبلی به روستای خود را از دست داده‌اند که این موضوع منجر به مهاجرت آن‌ها به شهرها شده است.  همچنین در حال حاضر متاسفانه تاکنون مطالعات کالبدی، خارج از حوزه اقتصاد صورت گرفته و توسط مهندسان و مشاورانی انجام شده که بحث تجارت و اقتصاد واقف نبوده‌اند.


طهماسبی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح‌های بازنگری اولین موردی که باید مورد توجه قرار گیرد، بحث اقتصاد است. روستا باید یک واحد اقتصادی خودکفا باشد. با وجود اینکه نیازهای کنونی ما متفاوت با گذشته و گسترده‌تر است، ولی اقتصاد روستاها بایستی متناسب با شرایط آنها خودکفا شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد:   اگر اقتصاد یک روستا را شکوفا کنیم خود موجب تامین بافت کالبد آن نیز می‌شود. همچنین اگر اقتصاد روستاییان تامین شود، خود می‌توانند خانه‌های خود را بازسازی و مقاوم‌سازی کنند.


وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که از ابتدا انجام نداده‌ایم، نگاه علمی به اقتصاد است و اگر معیشت مردم تامین شود، خود در بسیاری از موارد با دولت مشارکت خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: