• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-11614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

کنکور، واقعیتی است که نمی‌توان از آن غفلت کرد


معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: کنکور واقعیتی است که نمی‌توان از آن غفلت کرد.


محمود عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: غایت آموزش و پرورش تربیت است و بسیاری از مشکلات   ناشی از   جابه‌جایی اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش و غلبه حافظه‌محوری و کنکورمحوری در نظام تعلیم و تربیت است.


این مسئول ادامه داد: طی سال‌های اخیر هماهنگی مطلوبی بین حوزه آموزش و امور پرورشی استان وجود دارد و با نگاه علمی و باورمند به یک ادبیات مشترکی در دستگاه تعلیم و تربیت استان رسیده‌ایم. همچنین تربیت در دستگاه تعلیم و تربیت، عمومی و رسمی بوده و ما می‌خواهیم انسانی را در نظام معیار اسلامی تحویل جامعه دهیم که ویژگی‌ها و معیارهای آن در سند تحول بنیادین آمده است.


وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب مقام عالی وزارت حذف آزمون‌های مقطع ابتدایی است، افزود: در بین دانش‌آموزان ابتدایی استرس و اضطراب ناشی از فشارهای بیش از حد رقابت‌های فردی است که گاها خانواده‌ها و حتی مدرسه‌ها هم ندانسته بر آن دامن می‌زنند.


عباسی خاطرنشان کرد: کنکور یک واقعیتی است که نمی‌توان از آن غفلت کرد و مشاوران باید روی بحث آمادگی روحی و روانی دانش‌آموزان در کنکور و کنترل و تکنیک‌های مقابله با استرس در انواع آزمون‌ها و کنکور کار کنند.


معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در رابطه با انتخاب رشته کنکور دانش‌آموزان، یادآور شد: برخلاف موسسات خصوصی انتخاب رشته کنکور، نگاه آموزش و پرورش در این مقوله تجاری نیست، بلکه آموزش و پرورش خود را موظف می‌داند بستر مناسب را برای انتخاب رشته کنکور دانش‌آموزان در یک فضای علمی، تربیتی و همدلانه را مهیا سازد که این مهم با حضور و فعالیت مشاوران مجرب مدارس امکان‌پذیر است تا دانش‌آموزان یک انتخاب واقع گرایانه داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: