• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-586-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان سلطانیه:

جهاددانشگاهی، مصداق بارز چراغ در تاریکی است


فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: وقتی علم وارد عرصه اجتماعی می‌شود، همچون چراغی در تاریکی شب عمل می‌کند و جهاددانشگاهی مصداق این چراغ را در جامعه کنونی ایفا می‌کند .


حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کلمه جهاد یک کلمه مقدس است، به‌ طوری‌ که اصل انقلاب اسلامی بر اساس جهاد پایه‌ریزی شده است .


وی افزود: جهاددانشگاهی همواره در تاریخ معاصر ایران در عرصه‌هایی چون انقلاب اسلامی، دفاع‌مقدس نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است که امروز جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و غیره معنای جدیدی به خود گرفته است .


نوری تصریح کرد: شهدای هسته‌ای مصادق بارز جهاد علمی محسوب می‌شوند که با وجود تحریم‌های دشمنان با تلاش و کوشش خالصانه در راه علم به شهادت رسیدند و موجب سرافرازی و پیشرفت کشور شدند .


وی یادآور شد: جهاد‌دانشگاهی همواره در عرصه علمی خوب درخشیده است و مصادق بارز تلاش و کوشش مخلصانه جهادگران در راه علم است که پایه‌گذار کارهای بسیار بزرگ در کشور و جهان بوده است .


نوری در ادامه افزود: مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام در خصوص حل مشکلات کشور تاکید بر ارائه راهکارهای علمی داده‌اند، به طور مثال اگر در حوزه کشاورزی از علم روز بهر نگیریم هرگز نخواهیم توانست به نتیجه قابل قبول در این عرصه نائل آیم .


امام جمعه سلطانیه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایجاد اشتغال یکی از مهمترین مسئله کشور محسوب می‌شود که در این راه باید دانشگاه‌ها‌ همچون جهاددانشگاهی به صورت جهادی وارد این عرصه شوند .


وی یادآور شد: وقتی علم وارد عرصه اجتماعی می‌شود، همچون چراغی در تاریکی شب عمل می‌کند و جهاددانشگاهی مصداق این چراغ را در جامعه کنونی ایفا می‌کند که اگر به خوبی کلمه مقدس جهاد را در کنار اقدامات خود به کارگیرد شاهد جامعه پرتلاش و رو به پیشرفت خواهیم بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: