• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-1288-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون ورزش‌ دانش‌آموزی اعلام کرد:

هزینه‌کرد ۶۰ درصد منابع این فدراسیون به ورزش دختران


رئیس فدراسیون ورزش‌ دانش‌آموزی گفت: ۶۰ درصد از منابع فدراسیون ورزشی دانش‌آموزان برای ورزش دختران هزینه می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین بابویی در آیین افتتاح مسابقات کشوری دانش‌آموزی، با تقدیر از برگزاری این مسابقات و میزبانی استان زنجان، اظهار کرد: امروز بیست و نهمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر کار خود را آغاز می‌‌کند.


این مسئول ادامه داد: این رویداد مهم باید حامی بزرگ نیز داشته باشد و  نهاد عظیم آموزش و پرورش به دنبال این است که همه ابزارهای لازم برای تعلیم و تربیت را به کار گیرد .


وی افزود: وزارت آموزش و پرورش به دنبال استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای شاداب‌سازی و ایجاد نشاط در مدارس است و این اقدام در بستری دور از استرس زمینه رشد و تربیت دانش‌آموزان را فراهم می‌کند .


بابویی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با مدیریت دولت و همراهی مجلس توانست امکانات لازم برای این رویداد را فراهم کند، خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای مهم برای افزایش شادابی و دوری از استرس ورزش است .


رئیس فدراسیون ورزش‌ دانش‌آموزی با اشاره به اینکه ۱۵ هزار دانش‌آموز از بین 5  میلیون دانش‌آموز برای رقابت در این رویداد بزرگ ورزشی انتخاب شدند، یادآور شد: این افراد در ۶ شهر با هم به رقابت می‌پردازند و در حال حاضر ورزش دانش‌آموزی هیچ نقطه کوری ندارد و دانش‌آموزان می‌توانند در هر مدرسه‌ای ورزش و فعالیت بدنی داشته باشند .


وی تصریح کرد: دانش‌آموزان در بستر مدرسه قهرمانی و کانون قهرمان می‌توانند انتخاب شوند و تا سطح کشوری پیش بروند و امروز تیم‌های ملی دانش‌آموزی به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند. همچنین  ۶۰ درصد از منابع فدراسیون ورزشی دانش‌آموزان برای ورزش دختران هزینه می‌شود و ۴۰ درصد اعتبارات نیز در بخش پسران هزینه می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: