• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-12714-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان:

پروژه‌های توسعه‌ای منابع‌طبیعی با رویکرد منابع آبی عملیاتی شود


مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان با عنوان اینکه بدون آب توسعه امکان‌پذیر نیست، گفت: همه ما موظفیم در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای به منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آن توجه داشته باشیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خلیل آقاجانلو در کارگاه آموزشی نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه با بیان اینکه ما می‌توانیم با احساس مشارکت در هر سازمان، شهر و هر محیطی سرمایه‌های اجتماعی را تقویت کنیم، اظهار کرد: نخستین وظیفه سازمان و ادارات‌کل، تدوین سیاست‌های راهبردی بخش منابع‌طبیعی است.

 

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان با بیان اینکه حدودا 85 درصد مساحت کشور مربوط به اراضی ملی است، ادامه داد: در استان زنجان این میزان 56 درصد است.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم تدوین سیاست‌های راهبردی جهت حفظ و حراست از اراضی ملی، حفاظت، حمایت و بهره‌برداری اصولی از اراضی ملی و طبیعی را دومین وظیفه سازمان متبوع دانست و تصریح کرد: انجام مطالعات توجیهی برای شناسایی حوزه‌های آبخیز، اصلاح و احیای جنگل‌ها، حفظ ذخائر ژنتیکی و گونه‌های زیستی نیز از دیگر وظایف مهم سازمان است که باید در سطح ادارات‌کل و شهرستان‌ها جدی گرفته شود.

 

این مسئول با بیان اینکه بدون حضور و مشارکت مردم به هیچ عنوان رشد برنامه‌ها را شاهد نخواهیم بود، گفت: تدوین برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت، نظارت بر اکتشاف و بهره‌برداری از معادن که از مشکلات کشور ما است و وظیفه ما ایجاد تعادل در میان بهره‌برداری و حفاظت و توسعه است، انجام کاداستر ملی و ... سبب توسعه مناطق می‌شود که ضروری است مورد توجه دست‌اندرکاران قرار گیرد.

 

آقاجانلو، پاسخ‌گویی به نیازهای توسعه و حفاظت از اراضی را دو مقوله مهم مورد تاکید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام و به مزایای مبارزه با آفات جنگلی و بیماری‌های گیاهی و پیشگیری از آن‌ها اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه در خصوص اشتغال در مناطق روستایی کارهای مطلوب و قابل قبولی صورت نگرفته است، افزود: مهاجرت روستاییان به شهرها و ایجاد مناطق حاشیه‌نشین در شهرها علل عدم توجه به اشتغال روستاییان بوده است.

 

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، خاطرنشان کرد: مشاغل جایگزین با هدف ارتقای سطح معیشتی و اقتصادی روستاییان باید مورد توجه مسئولان منابع‌طبیعی در اجرای پروژه‌ها باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: