• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره خبر داد:

راه‌اندازی مرکز رشد در شهرستان خرم‌دره


فرماندار خرم‌دره گفت: مرکز رشد در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه بررسی استقرار مرکز رشد در خرم‌دره با بیان اینکه این شهرستان دارای بالاترین نرم باسوادی در استان زنجان است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 3500 نفر از جوانان شهرستان در دانشگاه‌های مختلف تحصیل می‌کنند و سه دانشگاه نیز در سطح شهرستان فعال است.

 

وی از شرکت مینو به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های شهرستان یاد کرد و افزود: علی‌رغم اینکه شرکت مینو از شرکت‌های فعال و خوب در سطح شهرستان است اما دستگاه‌هایی در این مجموعه کار می‌کند که عمری به قدمت ۴۰ سال دارد، لذا باید از تکنولوژی روز با بهره‌گیری از جوانان نخبه شهرستان استفاده کند تا حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به وجود برخی از قوانین در کشور که بالای ۵۰ سال است که دست نخورده‌اند، عنوان کرد: این امر در حالی است که جامعه روز به روز در حال تغییر است و اوضاع جدید شرایط و قوانین جدید را می‌طلبد.

 

محمدی با اشاره به شکار مغزها توسط برخی کشورها، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته اقدام به شناسایی مغزها می کنند و با پرورش آنها و تربیتشان هنگام نتیجه‌دهی آنها را به کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان می‌فروشند.

 

در ادامه این جلسه نیز معاون فرماندار خرم‌دره با اشاره به نرم بالای باسوادی در این شهرستان، بیان کرد: از دلایل عمده این امر می‌توان به آمار بالای جمعیت شهرنشین و نزدیکی روستاها به شهر اشاره کرد.

 

شاهپوررضا کاظمی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه دانشگاه در شهرستان مشغول فعالیت هستند، یادآور شد: رشته‌های مربوط به صنایع در دانشگاه علمی‌کاربردی مینو و دانشگاه کار از رشته‌های پر متقاضی در شهرستان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه با وجود شهرک صنعتی فعال شهرستان خرم‌دره حرف‌هایی برای گفتن در حوزه صنعت دارد، ادامه داد: شهرستان خرم‌دره حرف‌های زیادی برای گفتن در حوزه اکوتوریسم نیز دارد و طی سال‌های اخیر به علت برگزاری جشنواره‌های مختلف گردشگری در شهرستان رشد داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: