• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13014-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

طارم را به عنوان پایتخت کشاورزی ایران معرفی می‌کنیم


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی موجود در استان زنجان گفت: معرفی و تبدیل طارم به پایتخت کشاورزی کشور یکی از برنامه‌های مهم است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌ وقف‌چی ظهر امروز در نشست خبری با عنوان پرسمان پیشرفت ضمن تاکید به استفاده از ظرفیت‌های داخلی، اظهار کرد: باید از خروج ارز از کشور در مورد محصولاتی که مشابه آنها در داخل وجود دارد جلوگیری کرد.


وی با اشاره به اینکه مباحث توسعه اقتصادی بیشتر روی کاغذ است و اقدام قابل‌توجهی برای اجرای آن‌ها انجام نشده، بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی زنجان در حال حاضر بلاتکلیف است؛ برای شهرک سرمایه‌گذاری خارجی اقدام عملی انجام نشده و برای شهرک آی.تی نیز شاهد پبشرفت چندانی نیستیم.


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در مجلس رای نیاورد، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا وزارت میراث‌فرهنگی, صنایع‌دستی و گردشگری ایجاد شود تا سهمی از اقتصاد کشور در این حوزه داشته باشیم.


وی با بیان اینکه برخی روی نظارت ما اسم دخالت می‌گذارند، تصریح کرد: یکی از مباحث مورد توجه ما، توسعه و تقویت فرودگاه زنجان است که عدم سرمایه‌گذاری در حد نیاز استان به عنوان یکی از چالش‌های اصلی این بخش مطرح شده، در حالی که مدیران و مردم و همین‌طور مدیران تورهای استانی باید برای تقویت پروازهای فرودگاه تلاش کنند.


وقف‌چی به تصویب قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی اشاره کرد و افزود: در برهه‌ای با تصویب قانون ممنوعیت حمل چاقو مواجه شدیم اما نتوانستیم این قانون را تعدیل کنیم تا صنعت چاقو در استان زنجان به مشکل بر نخورد ضمن اینکه زنجان به عنوان شهر ملیله ثبت ملی شده است.


وی یادآور شد: ۱۲ هزار میلیارد تومان در بخش اشتغال فراگیر برای توسعه روستایی تصویب شده بود اما با گذشت بیش از یک سال شاهد این هستیم که کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات جذب شده است.


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ پیش‌بینی 28.5 درصدی افزایش درآمدهای مالیاتی استان زنجان را شاهد بودیم و عده‌ای معتقد بودند که در زنجان فرار مالیاتی زیاد است، اما مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان را حل کردیم و این افزایش درآمدهای مالیاتی در ۱۷ استان تعدیل شد.


وی به رویکردهای جدید برای توسعه اقتصادی استان زنجان در سطح ملی اشاره کرد و گفت: زنجان و طارم در حوزه کشاورزی ظرفیت بالایی دارند و تلاش داریم طارم را به عنوان پایتخت کشاورزی ایران معرفی کنیم و در این راستا به دنبال حضور سفرا در استان زنجان برای معرفی ظرفیت‌های کشاورزی و جذب سرمایه‌گذار هستیم.


وقف‌چی، برگزاری همایش ملی برای معرفی ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را از دیگر برنامه‌های پیش روی توسعه اقتصادی استان برشمرد و گفت: تلاش داریم این دو هدف مهم را پیگیری کنیم تا فرصت‌های زیادی که از دست دادیم جبران شود.


وی با اشاره به اینکه کشورهای با شاخص توسعه بالا با مردم صادقانه صحبت می‌کنند، تصریح کرد: مردم از مجلس انتظار دارند بحث‌های نظارتی را تقویت کنند و در طرح سئوال از رئیس‌جمهور دغدغه‌های اصلی در حوزه اقتصادی است و مسئولان به جای تلاش برای پس گرفتن امضاها باید اصل مسئله را شفاف‌سازی کنند.


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به فرموده رهبر کبیر انقلاب، مجلس در رأس امور قرار دارد، خاطرنشان کرد: اگر این موضوع را قبول کنیم همه چیز به مجلس برمی‌گردد و باید هویت و اقتدار خود را حفظ کند و کسانی که در استان پست‌های مدیریتی را به عهده می‌گیرند، باید نظارت بر آنها قبل، حین و بعد از انتخاب آنها انجام شود.


وی در مورد نظارت بر انتخاب مدیران استانی تصریح کرد: در مقابل انتخاب کسانی که برای استان مشکل ایجاد می‌کنند و هدف آن‌ها تنها مدیر شدن است، مقاومت می‌کنیم اما با حضور کسانی که در این استان خاک خوردند، زحمت آن را کشیدند و از خود لیاقت نشان می‌دهند موافق هستیم.


وقفچی به عدم به‌کارگیری بازنشستگان در دولت که حلقه مدیریت کشور را محدود کرده بودند، تاکید کرد و افزود: در سطح کشور حدود ۲۰۰۰ نفر مدیر بازنشسته داریم و این مربوط به کسانی است که حکم بازنشستگی دریافت کرده و نمی‌توانند فعالیت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: