• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1985-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

امروز جبهه جنگ دشمن، بیش از همیشه اقتصادی است


امام جمعه ابهر تاکید کرد: امروز جبهه جنگ دشمن، بیش از همیشه اقتصادی است و در این جبهه و عرصه است که دشمن صرفا شعار نمی‌دهد و فقط رجز نمی‌خواند، بلکه رسما وارد شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به بعضی از قضایای اخیر مشکلات اقتصادی، افزود: امروز باید هوشیار باشیم و میدان جنگ را گم نکنیم، به درگیری‌های فرعی و توهمی دچار نشویم، امروز جبهه جنگ دشمن، بیش از همیشه اقتصادی است و در این جبهه و عرصه است که دشمن صرفا شعار نمی‌دهد و فقط رجز نمی‌خواند، بلکه رسما وارد شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمان‌ها و مراکز اقتصادی خود را عملا به اتاق جنگ علیه ایران انقلابی و تسلیم‌ناپذیر کرده است، ادامه داد: امروز دشمن صریحاً و بی‌نقاب جنگی تمام‌عیار به راه انداخته که در آن معیشت و سفره و نان مردم را هدف قرار داده است تا شاید به هدف دیرین خود که نابودی انقلاب و تسلیم کردن مردم و احیای سلطه و چپاول‌گری خود به این کشور است، دست یابد.

 

خطیب نمازجمعه ابهر یادآور شد: همانطور که در نبرد آتشین نظامی، دشمن این مرز و بوم بیش از هر چیز به خاطر وحدت و انسجام داخلی و محکم بودن درون، راه به جایی نبرد، در میدان نبرد اقتصادی هم نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، به شرط آنکه اینجا هم از درون محکم باشیم و ضمن تقویت اعتماد مردم و پرهیز از تفرقه و اختلافات ویرانگر و خودخواهانه، سخت هوشیار باشیم و از خطری که از درون ما را تهدید می‌کند و منتظر است تا در بزنگاه‌های حساس خنجر خود را به پشت ما وارد کند، غافل نباشیم.

 

رحیمی تاکید کرد: اجازه فعالیت‌های خراب‌کارانه و تفرقه‌افکنانه به‌ویژه به کسانی که در داخل ناآگاهانه و یا مغرضانه، شرایط حساس مملکت را فرصتی برای تکاثر و احتکار و افزودن بر سرمایه‌های نامشروع و کسب منافع زیاده‌خواهانه می‌دانند و عزت و استقلال و حیات یک ملت را بازیچه بازیگری‌های کثیف و حرام‌خوارانه خود قرار می‌دهند، ندهیم و فضا و بستر و عرصه را برای عرض‌اندام آن‌ها سخت تنگ کنیم اما متأسفانه تا به حال در این‌باره بعضی جاها و پاره‌ای وقت‌ها غفلت کرده‌ایم.

 

وی تصریح کرد: نکته‌ای که در این میان باید از آن غفلت نشود، آن است که مردم در انتظار برخورد شدید دستگاه قضا با تروریست‌های اقتصادی هستند که امنیت کسب و کار را در جامعه مختل و وضعیتی آشفته را رقم زده‌اند. مردم انتظار دارند که دستگاه قضا از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را کرده و با قلع و قمع تروریست‌های اقتصادی و عملکرد بدون اغماض و تعارف در این راستا، روح تازه‌ای به کالبد بی‌جان اقتصاد به هم ریخته کشور بدمد. برخورد بدون اغماض دستگاه قضا مردم را امیدوار و تروریست‌های اقتصادی را نسبت به عواقب اقدامات خود هراسان خواهد ساخت.

 

امام جمعه ابهر ادامه داد: امروز مطالبه مردم از دولت و دیگر دستگاه‌های نظام اسلامی آن است که اگر وزیر و مدیری در سال‌های اخیر نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی از خود ارائه کند، بدون کم‌ترین درنگ و اغماضی، نیرویی باانگیزه، جسور، انقلابی و متخصص را جایگزین وی کند و فرصت‌ها را مغتنم بشمارد. همچنین مسدودسازی بسترهای فساد و شدت بخشیدن به کنترل و نظارت و بازرسی‌ها مقدم بر برخورد قضایی است و همه تلاش‌ها باید به این جهت سوق داده شود که اصلا فسادی اتفاق نیافتد تا دستگاه قضایی مجبور به کشف و برخورد با مفسدان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: