• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2085-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قیدار:

اعتماد به ظرفیت‌های داخلی، نسخه شفابخش آلام کنونی است


امام جمعه قیدار تاکید کرد: باور و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی، نسخه شفابخش دردها و آلام کنونی جامعه است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه دشمن امروز چند مسئله را به شدت پیگیری می‌کند و گام اول آن، ایجاد جنگ روانی و مدیریت شده توسط رسانه‌های خارجی، افزود: این افسارگسیختگی در افزایش قیمت نامعقول برخی کالاها نشان داد که جنگ روانی و مدیریت ‌شده رسانه‌های خارجی توانسته است در بعضی موارد به موفقیت‌هایی دست پیدا کند.

 

وی ادامه داد: گام دوم این پروژه، ناامید کردن افکار عمومی نسبت به کنترل و بهبود اوضاع از سوی دولت و حاکمیت است و رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کنند اعتماد مردم را نسبت به تدابیر مسئولان جهت کنترل مشکلات اقتصادی و نظام پولی و ارزی از بین ببرند.

 

خطیب نمازجمعه قیدار یادآور شد: گام سوم دشمن، فراخوانی و سازماندهی تجمعات، اعتراض‌های خیابانی، آشوب و اغتشاش است. در این روزها شاهدیم که شبکه‌های ماهواره‌ای و کانال‌های معاند در فضای مجازی تلاش‌های زیادی را برای به میدان آوردن مردم برای اعتراض و اغتشاش انجام دادند.

 

موسوی با اشاره به اینکه طراحی دشمن در رابطه با اعتمادزدایی، سیاه‌نمایی و ناامید کردن مردم به خاطر این است که به خیال خام خود بین مردم و حاکمیت فاصله و جدایی بیاندازند، تصریح کرد: اما به تعبیر مقام معظم رهبری این خیال خامی است و دشمن، مردم ما را نشناخته است. در نظام اسلامی، مردم یعنی حاکمیت و این دو از هم جدا نبوده و نخواهند بود.

 

وی با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که عملیات روانی دشمن زمانی موفق می‌شود که بستر داشته باشد، اظهار کرد: به قول مقام معظم رهبری، مگس روی زخم می‌نشیند. بخشی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خاطر بروز فساد در برخی دستگاه‌ها، ناکارآمدی برخی مسئولان، بی‌حالی و پشت‌میز نشینی تعدادی از مدیران است که این نقایص باید هر چه سریع‌تر و با همت و تلاش همه قوای کشور بر طرف شود تا بتوانیم این پروژه جدید دشمن را نقش بر آب کنیم.

 

امام جمعه قیدار با یادآوری اینکه درخواست مردم از دولت و دیگر دستگاه‌های نظام این است که هر وزیر و مدیری نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی از خود ارائه کند، بدون درنگ و اغماض، کنار بگذارند و یک مدیر جهادی باانگیزه،انقلابی و متخصص را جایگزین وی کنند، افزود: درخواست دوم ما مردم از دولتمردان این است که گلوگاه‌های فساد را مسدود کنند، کنترل و نظارت و بازرسی‌ها را شدت ببخشند تا فسادی اتفاق نیفتد.

 

وی ادامه داد: کسانی که در اقتصاد و بازار فساد و اخلال ایجاد می‌کنند، خائن به کشور و مردم هستند و خواست مردم از دولت و قوه قضائیه اشد مجازات برای این‌ها است. تاخیر در برخورد با این نابسامانی‌ها و مخلان فضای اقتصادی کشور، ارزش اقدام قوه قضائیه را از بین می‌برد و انتظار مردم این است که آن‌ها بر اساس معیارهای شرعی و دینی با این مخلان امنیت اقتصادی کشور با سرعت و شدت برخورد کند.

 

موسوی با تاکید بر اینکه «ما می‌توانیم» یک شعار راهبردی و یک باور و سرمایه ملی است و باید این شعار در رگ‌های ارکان مدیریتی کشور مثل خون در جریان باشد، تصریح کرد: باور و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی نسخه شفابخش دردها و آلام کنونی جامعه است. آن‌هایی که سال‌ها چشم به خارج و گاه بیگانه داشتند تا آن‌ها بیایند و گره از مشکلات کشور بگشایند باید پاسخ‌گوی فرصت‌سوزی‌هایشان باشند.

 

امام جمعه قیدار با بیان اینکه با مردم صادقانه و مسقیم سخن بگوییم، خاطرنشان کرد: از طرح‌ها و برنامه‌های‌مان برای برون‌رفت از مشکلات فعلی سخن بگوییم و اگر در جاهایی توفیق نداشتیم، خوب عمل نکردیم، کوتاهی کردیم، شفاف و بی‌پرده بگوییم و عذرخواهی کنیم. مردم ما خیلی بزرگوارند، اگر احساس کنند که مسئولان‌شان با آن‌ها صادق‌اند، با بلندنظری چشم‌پوشی می‌کنند و فرصت‌های دیگری برای جبران به ما می‌دهند و خود نیز به کمک مسئولان می‌آیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: