• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-4091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روابط‌عمومی استانداری زنجان:

رسانه‌ها رقیب روابط‌عمومی‌ها نیستند


مدیرکل روابط‌عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری زنجان گفت: رسانه‌ها رقیب روابط‌عمومی‌ها نیستند، بلکه بازوی توانمند آن‌ها در اطلاع‌رسانی هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ادریس سالاری در نشست با روابط‌عمومی‌های شهرستان طارم با اشاره به اینکه فعالیت‌ روابط‌عمومی‌ها شامل دو بخش درون‌سیستم و برون‌سیستم است، اظهار کرد: روابط‌عمومی‌های درون‌سیستم باید تلاش کنند یک ارتباط دوطرفه و منسجم بین کارکنان و مدیریت برقرار کنند تا به نحو احسن به مردم خدمات ارائه شود.

 

وی با اشاره به وظیفه روابط‌عمومی‌ها در بیرون سیستم، اضافه کرد: روابط‌عمومی‌ها در بیرون سیستم وظیفه دارند ارتباط دستگاه اجرایی خود را با رسانه‌ها، خبرنگاران، نهادهای اجتماعی و‌ مدنی و مردم‌ برقرار کنند.

 

این مسئول تصریح کرد: روابط‌عمومی باید پایگاهی باشد تا هر کس در مورد سیستم حرف یا بحثی دارد به این بخش مراجعه کند تا پیام‌ها به طور کامل منتقل شود.

 

سالاری با تاکید بر اینکه زمینه فعالیت رسانه‌ها توسط روابط‌عمومی‌ها باید در سیستم فراهم شود، اظهار کرد: روابط‌عمومی‌ها باید به این نکته واقف باشند که رسانه‌ها رقیب آن‌ها نیستند، بلکه بازوان توانمندی هستند که باید از ظرفیت آن‌ها به بهترین شکل بهره گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته جهان شرکت‌ها میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا سیستم‌های نظارتی برای انتقال انتقادات ایجاد کنند، ادامه داد: امروز رسانه‌های ما بدون اینکه پولی بپردازیم اشکلات سیستم را به ما منتقل می‌کنند.

 

مدیرکل روابط‌عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری زنجان با بیان این نکته که باید انتقادپذیر باشیم و آستانه تحمل خود را بالا ببریم، اظهار کرد: عصر، عصر رسانه و آزادی بیان است و اگر بخواهیم در برابر انتقادت بایستیم قطعا در این عصر موفق نخواهیم بود.

 

وی با اشاره به اینکه نباید به دشمنان اجازه سوء استفاده از شرایط فعلی را داد، بیان کرد: زمینه‌های شکاف در کشور ما وجود دارد و دشمنان سال‌ها است برای بیشتر شدن این شکاف‌ها برنامه دارند، لذا باید اهتمام جدی برای برنامه‌ریزی جهت از بین بردن این شکاف‌ها وجود داشته باشد.

 

این مسئول یادآور شد: یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که کشور در برهه فعلی با آن دست و پنجه نرم می‌کند، سوء‌ استفاده عده‌ای سودجو از شرایط موجود است که غلبه بر این موضوع علاوه بر همکاری مردم نظارت جدی دستگاه‌های نظارتی را می‌طلبد.

 

سالاری با تاکید بر اینکه فشارهای طراحی شده بر علیه کشورمان ماندگار نخواهد بود، ادامه داد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری در برهه فعلی باید متحد و منسجم حرکت کنیم تا بتوانیم از فشارهای طراحی شده توسط دشمنان برای کشورمان به راحتی عبور کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه منابع محدود مدیریت هوشمندانه را طلب می‌کند، گفت: به جای افتادن به جان همدیگر باید با هم‌افزایی برای حل مشکلات تلاش کنیم.

 

این مسئول با اشاره به برگزاری نشست روابط‌عمومی‌ها در شهرستان‌ها، افزود: برگزاری این نشست‌ها در شهرستان‌ها سبب می‌شود نگاه مثبت‌تری‌ در حوزه افکار عمومی و روابط‌عمومی‌ها و ارتباط با رسانه‌ها در شهرستان‌ها ایجاد شود.

 

وی با اشاره به پیش‌بینی شرایط خاص توسط دشمنان برای کشور، گفت: همه تلاش دشمنان آسیب زدن به امنیت و اعتبار کشور ما است و خواب‌های نیز برای تحقق آن دیده‌اند که یکی از آنها خاورمیانه بزرگ و متلاشی کردن کشورها به واسطه بهانه‌های قومی، مذهبی و نژادی است که نمونه عینی ان را در کردستان عراق دیدیم.

 

سالاری با تاکید بر اینکه مسیر توطئه‌های آمریکا علیه کشورمان از خریدن امنیت برای اسرائیل می‌گذرد، عنوان کرد: به اذعان اغلب کارشناسان مستقل بین‌المللی، آمریکا مستعمره اسرائیل است و سیاست‌هایی که آمریکا در سطح جامعه ما پیگیری می‌کند بر اساس ایده‌هایی است که اسرائیلی‌ها تولید می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه فشار به ایران حربه‌ای از سوی دشمنان برای درهم شکستن مقاومت ما در برابر استکبار است، افزود: برای تحقق این امر نیز روش‌های گوناگونی امتحان شد که از بین آن‌ها شکاف میان مردم و نظام به عنوان بهترین گزینه انتخاب شد.

 

سالاری با تاکید بر اینکه دشمنان به نحوی عمل می‌کنند که مشروعیت نظام سیاسی در بین نخبگان و مردم را با انتشار اخبار جعلی و برجسته کردن ضعف‌ها کاهش دهند، ادامه داد: روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها در این شرایط می‌توانند نقش تاثیرگذاری در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان داشته باشند.

 

وی با اشاره به رسالت خطیر رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها در برهه فعلی، افزود: کسانی که در عرصه افکار عمومی حضور دارند و مسئولیت روابط‌عمومی در دستگاه‌ها در اختیار دارند در وهله اول باید متوجه حساسیت این شرایط باشند و تلاش کنند مردم در مراجعه به دستگاه‌های اجرایی راضی باشند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد شکاف بین دولت و ملت موجب پیروزی بیگانگان در کودتای ۲۸ مرداد سال 1332 شد، گفت: همین امر و فشار دشمنان به دولت مصدق سبب شد مردم انگیزه حمایت از دولت را از دست بدهند و کشور به نوعی به مستعمره آمریکا تبدیل شود.

 

سالاری با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب کشور از دست استعمارگران نجات یافت، ادامه داد: ملتی که می‌خواهد مستقل بماند باید هزینه آن را بپردازد، به‌ویژه اینکه ما در منطقه‌ای قرار داریم که همیشه به علت وجود نفت و ذخایر معدنی درگیر جنگ و ناآرامی بوده است و به دلیل ذخایر غنی ایران، دشمنان همواره چشم طمع به کشورمان داشته‌اند.

 

سالاری با بیان اینکه سربازان دیپلماتیک بسیار خبره‌ای داریم که در سطح ملی منافع را پیش می‌برند و در کنار این موضوع قدرت نظامی و دفاعی هم داریم که با وجود سرداران دلیر و شجاعی مانند سردار سلیمانی، خار چشم دشمنان هستند، گفت: امروز ایران از یک قدرت منطقه‌ای تبدیل به یک قدرت فرامنطقه‌ای شده است که ما این امر را مدیون شجاعت، رشادت و فداکاری شهدا، سرداران، ایثارگران، خانواده‌های شهدا و دیپلماسی فعال هستیم.

 

وی با اشاره به وحدت حاکم در کشور، ادامه داد: موضع قدرتمند رییس‌جمهور در زمینه بستن تنگه هرمز موجب ایجاد وحدت داخلی و وحشت دشمنان شد.

 

این مسئول با اشاره به اعلام تمایل ترامپ برای مذاکره با ایران، اظهار کرد: این امر به دلیل وحشت آمریکا از قدرت دفاعی و نطامی ایران است.

 

وی با اشاره به اینکه افکار عمومی امروز به‌عنوان یک قدرت مطرح است و می‌تواند در بسیاری از اقدامات بازدارنده باشد، افزود: هر روز ما در جامعه شاهد آن هستیم که خبری به یک‌باره منتشر می‌شود و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مسئولان را وادار به واکنش می‌کند که این امر بیان‌گر نقش رسانه در تنویر افکار عمومی است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در عرصه بین‌المللی، دولت‌ها اگر می‌خواهند برنامه‌های خود را پیش ببرند تلاش می‌کنند افکار عمومی را با خو‌د همراه کنند، اظهار کرد: امروز در عرصه بین‌المللی پذیرش رای عمومی به مانند یک ارزش تلقی می‌شود.

 

وی گفت: افکار عمومی به قدری در جهان اهمیت دارد که حاکمان ظالمی مانند صدام و قذافی که بویی از دموکراسی و انتخابات آزاد نبرده بودند را در سطح دنیا اعلام می‌کردند که انتخابات آزاد برگزار کرده‌اند تا افکار جهانی را با خود همراه کنند.

 

این مسئول گفت: در مقطعی به علت بی‌تدبیری‌های سیاسی که در کشور رخ داد ما شاهد این هستیم افکار عمومی علیه ما شد و حتی قطعنامه تحریمی را شورای عالی امنیت علیه ما تصویب کرد اما بعد از سال ۹۲ با حضور دیپلمات‌های ما ورق به گونه دیگری برگشت و موجب شد آمریکایی‌ها منزوی شوند و کمتر ملتی امروز در دنیا وجود دارد که از مواضع ترامپ در دنیا حمایت کند.

 

وی با اشاره به اینکه افکار عمومی التزام خاصی به قراردادها و کنوانسیون‌های بین‌المللی قائل است، افزود: با اعلام پایبندی ایران به تعهدات خود در انرژی هسته‌ای در سطح جهان، افکار عمومی دنیا کاملا به نفع ایران شد و رفتارهای یک طرفه آمریکایی‌ها هیچ مشروعیتی در افکار بین‌المللی ندارد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه باید مواظب باشیم دشمن در افکار عمومی ملت نفوذ نکند، بیان کرد: امروز نقش روابط‌عمومی‌ها، رسانه‌ها و کسانی که اعتبار و اعتمادی میان مردم دارند خیلی برجسته است، این افراد سربازانی هستند که باید مجاهدت کنند تا امنیت و آرامش کشور دچار خدشه نشود.

 

سالاری با اشاره به اینکه دشمنان در تلاش هستند اعتماد عمومی را سلب کنند، ادامه داد: باید تلاش کنیم در هر دستگاهی که هستیم، در خدمت‌رسانی صادقانه به مردم تلاش کنیم، زیرا هر نارضایتی که در سازمانی ایجاد و موجب شود مردم نسبت به مدیران ما و دستگاه‌های سیاسی ناامید شوند، خیانت محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما ایجاد رضایت‌مندی برای مردم است، عنوان کرد: باید تلاش شود مطالبات قانونی مردم برآورده شود.

 

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان با تاکید بر اینکه روابط‌عمومی‌ها باید تلاش کنند از فرصت‌های به وجود آمده برای ارتباط مستمر با مردم استفاده کنند، اظهار کرد: ارباب ما مردم هستند و ما حقوق می‌گیریم که به آنها خدمت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: