• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-4191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

جمع‌آوری بیش از ۴ میلیارد تومان زکات در زنجان


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: در چهار ماهه گذشته از سال ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات در زنجان جمع‌آوری شده است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع مردم ابهر با تاکید بر ضرورت دستگیری از نیازمندان، عنوان‌کرد: رسیدگی به حال نیازمندان از اعمال صالحی است که موجب رقم خوردن حیات طیب برای انسان‌ها می‌شود .


وی، گفتمان‌سازی در حوزه ترویج کارهای خیرخواهانه را یکی از کارهای پرسود در دنیا عنوان کرد و گفت: پرداخت زکات و صدقه معامله با خدا است، زیرا موجب بیمه اموال و جاری شدن برکت در مال می‌شود .


صفری با تاکید بر اینکه زکات موجب جاری شدن برکت در جامعه و تبدیل شدن مال به رزق می‌شود، بیان کرد: از آثار پایین دستی زکات رسیدگی به حال فقرا است ولی آثار و فواید بالادستی زکات جاری شدن برکت در جامعه است .


این مسئول با اشاره به اینکه رسیدگی به ایتام موجب دستگیری آنها از ما در روز قیامت می‌شود، ادامه داد: با هم‌گرایی و انسجام و وحدت تبدیل به گفتمان عمومی شود .


وی با اشاره به کسب رتبه پنجم زکات و رتبه دوم زکات فطره در سال گذشته توسط کمیته امداد استان زنجان، تصریح کرد: این امر نشان‌دهنده ولایت‌مداری مردمان پایتخت شور و شعور حسینی است .


صفری با بیان اینکه سال گذشته زکات ۹ و نیم میلیارد تومان در استان زنجان جمع‌آوری شد، تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده است امسال 13.5 میلیارد تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری شود .


وی بیان کرد: آمار زکات جمع‌آوری شده در چهارماهه امسال در استان 4 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: