• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4284-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

فعالان بخش خصوصی، افسران اقتصاد کشور در شرایط تحریم‌اند


استاندار زنجان، فعالان اقتصادی بخش خصوصی را سرداران و افسران اقتصاد کشور خواند و گفت: امروز همه کسانی که در بخش خصوصی در راستای تولید و اشتغال کشور فعالیت می‌کنند، سرداران و افسران اقتصاد ایران به‌ویژه در شرایط تحریم‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نشست هم‌اندیشی روسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور که به میزبانی زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه حیات اقتصاد امروز کشور به بازوان بخش خصوصی و فعالان این حوزه وابسته است، افزود: هر مدیری در قوای سه‌گانه و در بدنه نظام اداری و اجرایی کشور باید شرایط ویژه اقتصاد کشور را درک کرد و به درستی عمل کند.

 

وی با اشاره به حمایت‌های انجام شده از سوی فعالان بخش خصوصی در استان زنجان، یادآور شد: همواره در تقابل بخش خصوصی و مدیران دولتی، حق را به بخش خصوصی داده‌ایم و در همه تصمیمات تلاش شده تا مدیران دولتی در کنار فعالان بخش خصوصی قرار گرفته و یاری‌گر آن‌ها باشند، نه در مقابل آن‌ها.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان ادامه داد: با رویکردهای حمایتی مدیریت استان از بخش خصوصی، در سال گذشته 350 میلیارد تومان از مالیات بخش تولیدی تقسیط و 85 میلیارد تومان نیز بخشوده شد و در نتیجه نه تنها هیچ واحد تولیدی در استان زنجان طی سال 96 تعطیل نشد، بلکه 29 واحد تعطیل شده نیز به چرخه تولید بازگشتند.

 

وی همچنین به دستاوردهای مهم اقتصادی استان در سال‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: رشد بیش از 57 درصدی صادرات، رشد بیش از 50 درصدی درآمدهای گمرک زنجان در سال 96 و افزایش سهم استان از صادرات کشور، تنها نمونه‌هایی از دستاوردهای اقتصادی استان در سال گذشته به‌شمار می‌آید.

 

استاندار زنجان با اشاره به شرایط اقتصادی امروز در کشور و استان اظهار کرد: با برگزاری جلسات هفتگی رصد مسائل اقتصادی استان، همه نیازها و مشکلات اصلی واحدهای تولیدی و صنعتی استان به دقت بررسی و به دولت منعکس می‌شود و مدیران موظف به پیگیری موضوعات تا رفع نهایی مشکلات بخش تولید و صنعت هستند تا آسیبی به اشتغال این حوزه وارد نشود.

 

وی، اشتغال کشور را وابسته به تولید، تولید را نیازمند تامین مواد اولیه و خرید مواد اولیه را منوط به تامین منابع ارزی دانست و با تاکید بر مراقبت جدی از تولید و اشتغال همه واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی، تصریح کرد: در مقابل حمایت‌های بی‌دریغ دولت از فعالان بخش خصوصی، انتظار می‌رود واحدهای تولیدی و صنعتی نیز با درک صحیح از شرایط کشور، از منابع ارزی مصوب به نحو صحیح استفاده کنند و اجناس و مواد اولیه‌ای که با ارز دولتی خریداری و وارد کرده‌اند، در شرایط نوسات قیمت ارز، گران‌تر در اختیار مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دیگر قرار ندهند.

 

درویش‌امیری از افتتاح 13 طرح مهم صنعتی با سرمایه‌گذاری 1856 میلیارد تومان و اشتغالزایی 2785 نفر خبر داد و افزود: از این تعداد، 10 طرح به ارزش 970 میلیارد تومان و اشتغالزایی 1472 نفر در هفته دولت سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

استاندار زنجان به معرفی برخی از ویژگی‌های مردم استان زنجان به روسای اتاق‌های بازرگانی و مهمانان سراسر کشور پرداخت و گفت: زنجان به‌عنوان میزبان مهربان و شهر کریمان شهرت یافته است؛ چرا که خیریه‌هایی با بیش از 100 هزار عضو در استان فعالیت می‌کنند که آبروی زنجان و ایران در مشارکت اجتماعی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: