• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4384-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان:

خستگی و خواب‌آلودگی، عامل مهم تصادفات جاده‌ای است


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: خستگی و خواب‌آلودگی عامل مهم تصادفات جاده‌ای به‌شمار می‌رود که در این عرصه مجتمع‌های خدماتی رفاهی بين‌راهی می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات داشته باشد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام گرفته بر روی آمار تصادفات، بيش از نيمی از تلفات جاده‌ای ناشی از واژگونی و تصادف ناشی از خواب‌آلودگی رانندگان بوده است .


وی افزود: متاسفانه در این تصادفات راننده در حين رانندگی از استراحت كافی برخوردار نبوده و در ادامه منجر به تصادف شده است؛ احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بين‌راهی می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات داشته باشد .


این مسئول افزود: مجتمع‌های خدماتی رفاهی و تیر پارک‌ها، مجموعه‌هایی هستند که به منظور تمرکز خدمات مورد نیاز رانندگان وسایل نقلیه و سرنشینان آنها در طول جاده‌های ارتباطی کشور احداث شده‌اند و دارای امکانات و خدمات بهداشتی، درمانی، رستوران، نمازخانه، جایگاه عرضه سوخت، پارکینگ و سایر خدمات رفاهی هستند.


دست‌نشان، به فعالیت مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 20 مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در استان زنجان احداث و در حال فعالیت هستند و برای 72 مورد نیز موافقت اصولی جهت ساخت صادر شده است .


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: مجتمع‌های خدمات رفاهی جاده‌ای باید متناسب با نیاز و رعایت اصل رفاه مسافران احداث شود. در حال حاضر دو مجتمع خدماتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در محور قیدار - ابهر و سه راهی سرچم –اردبیل در دست ساخت است .


وی یادآور شد: مسافران جهت ارائه انتقادات و پیشنهادات خود در مورد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی استان زنجان می‌توانند به سامانه پیام کوتاه 3000990091 ارسال کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: