• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

کاهش مصرف برق در استان زنجان


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: با کاهش دما، مصرف برق نیز در استان کاهش می‌یابد .


علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اعمال محدودیت مصرف برق در استان زنجان همزمان با سراسر کشور و در نتیجه گرم شدن دمای هوا و البته افزایش مصرف آغاز شده است .

 

این مسئول ادامه داد: در روزهای گذشته که با شدت گرما مواجه بودیم و میزان اعمال محدودیت افزایش داشت اما با کاهش دمای هوا این میزان کاهش یافته است و علاوه‌بر آن میزان مصرف نیز کاهش داشته است .

 

وی افزود: طی چند روز گذشته هم از نظر تعداد مناطق و هم زمان خاموشی شاهد کاهش اعمال محدودیت هستیم و میزان اعمال محدودیت را طی چند روز گذشته از 15 درصد به 10 درصد و یا حتی کمتر کاهش داده‌ایم .

 

علیزاده خاطرنشان کرد:  از ساعت 12 تا 16 پیک مصرف برق است که محدودیت‌ها نیز در همین ساعت اعمال می‌شود و  هر روز بر اساس یک سری فیدرها و مسیرهای خاص قطعی برق صورت می‌گیرد .

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: با کاهش دمای هوا اعمال محدودیت‌ها سیر نزولی دارد و امیدواریم از ۲۰   مردادماه این اعمال محدودیت به صفر برسد .

 

وی تصریح کرد: صنعت برق از جمله صنایع زیرساختی است که گردش چرخ‌های اقتصادی، توسعه صنعتی و تامین رفاه اجتماعی به استمرار آن متکی است و از طرف دیگر با افزایش قابل توجه مصرف انرژی الکتریکی به خصوص در سال‌های اخیر و با وجود کمبودهایی که در تامین منابع لازم به ویژه ذخایر انرژی برق‌آبی به چشم می‌خورد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: