• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکل آب شرب روستایی


استاندار زنجان گفت: باید  از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکل آب شرب روستایی استفاده شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر باید فکری برای تامین تانکر آب در زنجان کرد؛ چرا که بدون شک با توجه به شرایط موجود و افزایش جهانی گرمای هوا و خشکسالی در کشور، سال آینده تعداد روستاهای دارای مشکل آب شرب افزایش می‌یابد .


این مسئول ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود برای حل مشکل آب شرب در روستاهای زنجان استفاده کرد و دهیاری‌ها، آبفار، بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، جهادکشاورزی، ستاد بحران و ... ظرفیت‌های خوبی برای رفع این مشکل دارند .


وی افزود: نباید مشکل تامین آب شرب بر زندگی مردم در روستاها و ماندگاری آنان در روستا تاثیر بگذارد و برای حل این موارد باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد .


نماینده عالی دولت در استان زنجان، خاطرنشان کرد: ظرفیت هر کدام از این بخش‌ها که به شکل پراکنده استفاده می‌شود، می‌تواند به صورت متمرکز عمل و به کار گرفته شود .


استاندار زنجان تصریح کرد: خرید تانکر می‌تواند جایگزین هزینه کنونی سه میلیون ریالی اجاره تانکر برای انتقال آب به ازای هر بار جابه‌جایی شود .


در ادامه این جلسه، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به خدمت‌رسانی بسیج به روستاهای دارای مشکل آب شرب، اظهار کرد: هر کجا که اعلام مشکل شود بسیجیان بلافاصله برای امدادرسانی حضور پیدا می‌کنند .


سردار جهانبخش کرمی ادامه داد: دستگاه‌ها در اعلام مشکل آب روستاها تاخیر دارند و همین موضوع موجب شده که ما بیشتر اطلاعات را از پایگاه‌های بسیج و ... روستا دریافت کنیم .


وی افزود: این نهاد توان خود را در تامین آب شرب و حل مشکل در این‌رابطه به کار خواهد برد و لازم به ذکر است که از سال گذشته قرارگاه سازندگی، موضوع آبرسانی به روستاها و مناطق نیازمند را در دستور کار قرار داده است .


به گزارش ایسنا، در این جلسه مشکل آبرسانی با تانکر به روستاهای دارای مشکل آب شرب بررسی شد و این در حالی است که شرکت آبفار زنجان تانکری برای آبرسانی به روستاها ندارد و شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان که سال گذشته تانکرهای آبرسانی خود را در اختیار آب و فاضلاب روستایی زنجان قرار داده بود امسال تانکر خود را برای آبرسانی به مناطق زلزله‌زده اعزام کرده و   تانکری برای حالت آماده‌باش در استان ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: