• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

افزایش بیش از ۱۰ درصدی شهریه مدارس، غیرقانونی است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: با توجه به قانون افزایش بیش از ۱۰ درصد شهریه مدارس، غیرقانونی است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به وضعیت آموزش در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه آموزش ضعف‌هایی وجود دارد و متاسفانه در کشور ما آموزش و پرورش از اولویت خارج شده است .


این مسئول ادامه داد: تامین آموزش عمومی، تعلیمات عمومی، بهداشت، سلامت و امنیتی عمومی از وظایف ذاتی حاکمیت محسوب می‌شود که و رعایت مساوات در این بخش‌ها نکته اصلی محسوب می‌شود؛ بنابراین نباید گفت کسی که پولدارتر است در بهداشت عمومی و آموزش متفاوت‌تر است و این مسئله با روح قانون اساسی، مبانی دینی و ارزشی و اصول انقلاب اسلامی اصلا سازگار نیست .


وی افزود: آموزش و پرورش از روز اول چوب تعدد و کثرت خود را می‌خورد و نتوانسته‌ایم به آموزش و پرورش سبقه و ارزش مورد نظر را بدهیم .


نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: در افزایش شهریه مدارس نباید شرایط فعلی لحاظ شود؛ چراکه افزایش قیمت‌های انجام‌ شده در کشور بی‌مبنا است، علاوه‌ بر آن بر اساس گفته شخص اول دولت، کشور 100 میلیارد دلار درآمد  دارد، بنابراین نباید در تعیین شهریه‌ها، بیشتر از 10 درصد افزایش لحاظ شود، چون تکلیف قانونی است که با توجه به شرایط کشور تبیین شده است .


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با بیان‌ اینکه نباید اتلاف وقت در جلسات تنظیم بازار اتفاق بیافتد، یادآور شد: یکی در مرکز کشور با هر دلیلی و مبانی عقلی و منطقی و استدلال کارشناسانه می‌گوید که اقلام بیشتر از 10 درصد افزایش قیمت نداشته باشد ولی مواجه هستیم با استثنائاتی در این حوزه، کما اینکه در مورد نان تصمیمی گرفته نشد و بر عهده استان‌ها گذاشته شد .


وی تاکید کرد: نظارت، بازرسی و اعمال قانون در صورت ابلاغ قیمت‌ها از تهران وظیفه استان‌ها است و در غیر این صورت باید قیمت سقف برداشته شده و قیمت‌گذاری به اختیار استان‌ها گذاشته شود تا استان‌ها با بدنه کارشناسی خود در این حوزه اقدام کند، کما اینکه چند جلسه برگزار شده در استان خروجی نداشته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: