• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-14314-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد:

تدوین راهبردهای فرهنگ عمومی استان زنجان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به تدوین راهبردهای فرهنگ عمومی استان زنجان گفت: 3 راهبرد اساسی در سال 97 به عنوان نقشه راه فرهنگی استان زنجان به اجرا درمی‌آید.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فاطمه کرباسی در نشست خبری اظهار کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۵ و ۲۶ مردادماه در سفری دو روزه در استان زنجان حضور می‌یابد و در نشستی مشترک، تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری زنجان و این وزارتخانه منعقد می‌شود.


وی تصریح کرد: نشست با اصحاب فرهنگ و رسانه، دیدار با بزرگانی از هنرمندان ایثارگر، دیدار با آیت‌الله حسینی زنجانی و بازدید از کتابخانه مسجد جامع، دیدار با پروفسور ثبوتی و بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه، دیدار با یکی از اساتید برجسته موسیقی آشقی و بازدید از مهرانه از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در سفر وزیر ارشاد به استان زنجان است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ عمومی استان زنجان عنوان کرد: در این شورا با بررسی نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدها ۶ راهبرد در فرهنگ عمومی استان زنجان استخراج شده و سه راهبرد اصلی به عنوان نقشه راه فرهنگ استان در سال ۹۷ قرار گرفته است.


این مسئول «اصلاح سبک زندگی»، «تقویت جنبه‌های مثبت فرهنگ عمومی» و «رویکردهای علمی و فرهنگی جامعه» را سه راهبرد اصلی فرهنگ عمومی استان زنجان برشمرد و گفت: ۱۲ برنامه مهم در قالب این سه راهبرد اساسی تدوین شده که امسال به اجرا در می‌آید.


کرباسی ادامه داد: در بخش اصلاح سبک زندگی، ۴ برنامه شامل اصلاح الگوی مصرف، تقویت بنیان خانواده، ساماندهی مد و لباس و تسهیل ترویج سفرهای داخلی پیش‌بینی شده است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: در حوزه راهبرد تقویت جنبه‌های مثبت فرهنگ عمومی نیز برنامه‌هایی شامل تقویت اعتماد اجتماعی، تقویت فرهنگ مدیریت بهینه اوقات فراغت و ترویج تفریحات سالم، افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده و ترویج صله‌رحم و تقویت ارتباطات خویشاوندی به عنوان چهار برنامه مهم قرار گرفته است.


وی، ترویج فرهنگ استفاده مناسب از فضای مجازی، تقویت فرهنگ دینداری در جامعه، بازتعریف شاخص‌های جوان مومن، تلاش‌گر، پویا و بانشاط امروز جامعه ایرانی و ارتقای سطح محتوای رسانه و فضای مجازی را از مهمترین برنامه‌های راهبرد رویکرد علمی و فرهنگی جامعه برشمرد.


این مسئول، به فعالیت‌های عمرانی این دستگاه اشاره کرد و گفت: پروژه سالن همایش و تمرین تئاتر از ۱۲ ساله پیش کلید خورده بود که امسال با برگزاری مناقصه قرارداد 4.5 میلیاردی برای آن منعقد شد.


کرباسی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده بود، عنوان کرد: امسال یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه پیش‌بینی شده که امیدواریم در مدت قرارداد ۱۸ ماهه تکمیل و به بهره برداری برسد.


وی تجهیز هنرستان هنرهای تجسمی زیبای پسران با رقم ۳۵۰ میلیون تومان و تعمیر و تجهیز فرهنگسرای کوثر با اعتبار ۱۵ میلیون تومان را از دیگر فعالیت‌های عمرانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.


کرباسی همچنین به برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: ۳۴۳ اثر در بخش مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس خبری، گزارش، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه آرایی و طنز مکتوب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.


وی خاطرنشان کرد: اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان زنجان چهارشنبه ۱۷ مردادماه در سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار و نفرات برتر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: