• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

سرانه 7200 تومانی، کمکی به تامین هزینه حامل‌های انرژی مدارس نمی‌کند


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سرانه 7200 تومانی به ازای هر دانش‌آموز کمکی به تامین هزینه حامل‌‌های انرژی مدارس نمی‌کند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مریم رشتچی در جلسه ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: تعرفه هزینه‌ای که در   مدارس دولتی دریافت می‌شود برای بیمه و کتب دانش‌آموزان است و با توجه به آغاز ثبت‌نام از اول خردادماه، شهریه مدارس سمپاد، شاهد و غیرانتفاعی بر اساس دستورالعمل تعریف شده تصمیم‌گیری شده است.


این مسئول با بیان اینکه دریافت کمک به مدرسه از والدین برای این مدارس به هیچ وجه اجباری نیست و داوطلبانه انجام می‌شود، ادامه داد: مدارس در زمینه تامین هزینه حامل‌های انرژی مشکلاتی دارند به این ترتیب که سرانه 7200 تومانی برای هر دانش‌آموز به تامین هزینه حامل‌های انرژی کمک نمی‌کند. همچنین تامین سرویس‌های مدرسه از وظایف مدیران مدرسه محسوب نمی‌شود.


وی افزود: شهریه مدارس غیرانتفاعی برای سال تحصیلی آتی مشخص و در قالب قرارداد به اولیا ارائه شده است ولی نگرانی عمده از تاثیرگذاری شرایط موجود بر وضعیت سال آینده است. از 15 دی‌ماه 1395 دریافت شهریه مدارس غیردولتی تابع قانون خاصی است و از حالت سلیقه‌ای خارج شده است.


در ادامه این جلسه، رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر تعیین شهریه برای مدارس غیرانتفاعی ضابطه‌مند بوده و مبلغ شهریه در این مدارس بر اساس امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تعیین می‌شود.


علی بیات ادامه داد: تعداد آیتم‌های مصوب برای تعیین شهریه مدارس غیرانتفاعی هشت عنوان است و در بین این آیتم‌ها مورد هشتم به موضوع امتیاز کیفیت‌بخشی توجه دارد. همچنین لازم به ذکر است که تعیین شهریه از سال‌گذشته صرفا از طریق سامانه انجام می‌شود و سامانه بر اساس اطلاعات درج شده در آن، شهریه مدارس غیرانتفاعی را تعیین می‌کند.


وی، ساماندهی امور درسی فوق‌برنامه و نیز فعالیت‌های فوق‌برنامه را از دیگر امور ساماندهی شده در مدارس غیرانتفاعی دانست و افزود: شهریه مدارس پیش‌دبستانی و مقاطع مختلف تحصیلی برای مناطق مختلف استان در سامانه آموزش و پرورش استان درج و در دسترس عموم قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: