• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

قیمت مرغ، کشوری است


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: قیمت مرغ، کشوری است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری در جلسه ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: می‌توان اظهار کرد که قیمت مرغ تقریبا کشوری است و رصد از دیگر استان‌ها هم نشان می‌دهد که قیمت مرغ در زنجان، برابر میانگین 9 استان همجوار است.


وی افزود: اعمال قیمت بدون هماهنگی با آنالیزهای کارشناسی موجب وارد شدن آسیب به صنعت مرغداری می‌شود باید توجه داشت که آنالیز قیمت مرغ کار سختی نیست و در این حوزه نیز کارشناس به میزان لازم وجود دارد؛ چرا که 65 درصد قیمت مرغ مربوط به قیمت ذرت و سویا بوده که این اقلام طی چند وقت اخیر 36 درصد افزایش قیمت جهانی داشته است.


در ادامه این جلسه، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: قیمت اعلامی در هیچ‌یک از استان‌ها از جمله میدان بهمن تهران که در بازار زنجان نقش مهمی دارد، اجرا نمی‌شود و واقعیت این است که خیلی برای تطبیق این قیمت با قیمت تمام‌شده تولیدات این حوزه تلاش شده است تا حد میانگین در این میان تعیین و مصوبه اجرا شود.


عبدالله جعفری ادامه داد: قیمت تمام‌شده مرغ در شرایط فعلی 6340 تومان است که این قیمت متاثر از عوامل متعدد از جمله وارداتی بودن نهاده‌ها است و اتحادیه مرغداران اعلام کرده است که اگر امروز مرغ به قیمت اعلامی، تعزیراتی شود مرحله بعدی تولید تا آرام شدن اوضاع انجام نخواهد شد و   مشکلات این حوزه برای کشتارگاه‌ها هم متصور است چنانکه دیگر استان‌ها هم مشکلات اینچنینی دارند و بر اساس اطلاعات رسیده از دیگر استان‌ها، گویا وزیر بنا را بر تجدید نظر در قیمت گذاشته است.


وی با اشاره به زیان‌انباشته در صنعت مرغ طی سال‌های گذشته، افزود: تولیدکننده می‌گوید، تاکنون هیچ حمایتی از ما نشده و اگر در شرایط کنونی امکان جبران زیان فراهم‌ شده باید به آنان فرصت داده شود وگرنه تولیدات این حوزه با مخاطره مواجه خواهد شد.با قیمت تعیین شده، امکان دارد بنای تولید به خطر بیفتد، لذا باید در قیمت تعیین شده بر اساس ادله کارشناسی تجدیدنظر شود.


جعفری خاطرنشان کرد: مرغ منجمد برای تنظیم قیمت بازار و افزایش دسترسی مردم توزیع خواهد شد و این توزیع با قیمت 6750 در فروشگاه‌های منتخب ادامه می‌یابد باید توجه کرد که بازار مرغ زنجان متاثر از بازار تهران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: