• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-886-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مسئول سازمان علمی و فناوری بسیج استان زنجان:

جهاددانشگاهی به عرصه شتابدهی علمی ورود کند


مسئول سازمان علمی و فناوری بسیج استان زنجان گفت: جهاددانشگاهی باید در عرصه شتاب‌دهی علمی ورود جدی داشته باشد تا نیازمندی‌های کشور را در این حوزه تامین کند .


عباس بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از مولودهای ارزشمند انقلاب اسلامی است که در حوزه دانشگاهی و علم و فناوری عملکرد موفقی داشته است .


وی افزود: امام راحل پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حال ایجاد فضا گفتمان‌سازی در کشور بودند که جهاددانشگاهی از دل همین رویکرد رهبر کبیر انقلاب خارج شد .


بابایی تصریح کرد: جهاددانشگاهی همواره با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه بوده‌است اما تاثیری که گفتمان جهاددانشگاهی بر روی  در عرصه علم فناوری از خود بر جای گذاشته، پیش از سایر نهادها در این عرصه بوده است .


وی افزود: مقام معظم رهبری طی سخنرانی‌های انجام شده بر روی هدفمند عمل کردن جهاددانشگاهی تاکید فراوانی داشته‌اند، به‌ طوری‌ که امروز شاهد فعالیت جهادگونه این نهاد انقلابی در عرصه علمی هستیم که پژوهشکده رویان یکی از دست‌آوردهای مهم جهاددانشگاهی در این عرصه به‌شمار می‌رود .


بابایی خاطرنشان کرد: ساختار منعطفی که جهاددانشگاهی در عرصه علم و فناوری داشته، موجب شده تا برعکس ساختار دانشگاه‌ها که در این عرصه به خود گرفته‌اند پیشرو بوده و با عملکرد جهادگونه موجب پیشرفت و خلق نوآوری‌های مختلف در علم و فناوری باشند .


مسئول سازمان علمی و فناوری بسیج استان زنجان در ادامه گفت: در موقعیت کنونی که دشمنان نظام، کشور را تحت محاصره همه جانبه خود قرار داده‌اند باید شتاب بیشتری در عرصه علمی بدهیم و در دانش‌هایی که به سود کشور است، ورود جدی داشته باشیم .


وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی در چنین موقعیتی می‌تواند همچون گذشته ورود موفقی داشته باشد تا با حرکت جهادی نیازمندی‌های علمی کشور را تامین کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: