• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5484-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای ملی زیتون ایران:

واردات کنسرو زیتون، خط قرمز شورا است


رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: واردات کنسرو زیتون، خط قرمز شورا است.


مهدی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای سودجو اذعان کرده‌اند که می‌توان در راستای واردات زیتون اقدام کرد ولی این مسئله از جانب هر مقام مسئولی عنوان شود، به جد از طرف شورا تکذیب می‌شود و در واقع، واردات زیتون خط قرمز شورا است.


وی با تاکید بر اینکه واردات زیتون، ضربه به تولیدکنندگان است، ادامه داد: نیازی به واردات میوه زیتون نداریم و تقریبا در این زمینه خودکفا هستیم و فقط باید در زمینه واردات روغن زیتون ساماندهی صورت گیرد.


این مسئول افزود: با واردات روغن زیتون موافق هستیم ولی کیفیت روغن‌های وارداتی به جد باید مدنظر اداره استاندارد، غذا و دارو و گمرک قرار گیرد، این در حالی است که بازنگری در قوانین استاندارد روغن‌های وارداتی، زمینه‌ای را فراهم کرده است که نظارتی جدی‌تر و سخت‌تر از قوانین اروپایی روی کیفیت این محصولات اعمال شود.


عباسی با تاکید بر این‌که عده‌ای با مطرح کردن مباحثی از جمله کمبود زیتون به دنبال واردات این محصول هستند، افزود: منافع عده‌ای در واردات است و برای این منظور از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. در حالی که واردات، درمان دردها و دغدغه‌های موجود نیست و تنها راهی که پیش روی ما است و منطقی به نظر می‌رسد، سامان دادن به تولیدات داخل است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: