• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1186-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خبر داد:

فعالیت ۳۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گفت: در حال حاضر 3500 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنتد که متاسفانه سهم ناچیزی در اقتصاد دارند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین قدیانی ظهر امروز در نشست هم اندیشی «چگونگی حمایت سازمان بسیج علمی از طرح‌ها - وام‌های بلاعوض تا سقف 70 میلیون تومان» اظهار کرد: یکی از بحث‌های جدی کشور، دو کلمه کلیدی علم و اقتصاد است که خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تحقق این دو وارد عرصه شده‌اند.

 

وی افزود: ایران در منطقه حرفی برای گفتن دارد اما متاسفانه از درون با چالش‌های مختلفی مواجه است که با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را مرتفع کرد.

 

قدیانی تصریح کرد: هدفمند کردن فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور ضرورت مهمی است؛ در حال حاضر سه هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند که متاسفانه سهم ناچیزی در اقتصاد کشور دارند.

 

این مسئول با بیان اینکه هرکس با توجه به توان و قدرت خود وارد عرصه تولید و علم شده است، اظهار کرد: اما با هدفمند شدن این فعالیت‌ها می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت و این شرکت‌ها با شناسایی توانمندی‌ها می‌تواند چالش‌های پیش رو را از میان برداشته و شرایط را برای رسیدن به علم بومی فراهم کند که متاسفانه شرکت‌های دانش‌بنیان به این مرحله از تولید دست نیافته‌اند.

 

وی تصریح کرد: ای کاش می‌توانستیم پارک‌های علم و فناوری را با توجه به مزیت‌های نسبی و چالش‌های منطقه قطب کرده و بر اساس ماموریت محوله حرکت کنیم.

 

قدیانی خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر بهره ‌را داشته باشیم، در حال حاضر مهمترین شهرک‌های صنعتی کشور با 60 درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند که باید بهره حداکثری را برد.

 

این مسئول در ادامه افزود: در شرکت‌های دانش‌بنیان باید سه کار اساسی از جمله ارائه خدمات حقوقی، حسابرسی و تراز مالی و بازاریابی داد. این سه مورد مشکلات اساسی موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود که با استقرار و عمل کردن به سه مورد گفته شده می‌توان مشکلات را مرتفع کرد.

 

قدیانی یادآور شد: کشور ایران در بحث نیروگاه‌های بادی با شرکت زیمنس آلمان شانه به شانه حرکت می‌کند که این نشان از توان بالایی نخبگان و پژوهشگران جوان کشور دارد که باید با حضور پارک‌های علم و فناوری این حرکت‌ها پررنگتر و جدی‌تر شود.

 

وی خاطرنشان کرد: باید تاریخ علم کشور را بار دیگر مرور کنیم و نهضت ترجمه نسخه‌های خطی را آغاز کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: