• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1286-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری:

خروجی نبود مدیریت دانش، نداشتن ثروت است


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گفت: متاسفانه در کشور علم به فناوری و در ادامه به ثروت تبدیل نمی‌شود که دلیل اصلی آن نداشتن مدیریت دانش است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین قدیانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 120 پروژه کلان در سطح کشور از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شناسایی شده است که  امیدواریم در این پروژه‌ها شاهد همکاری دانشگاه‌ها، صنعت و سیستم اجرایی باشیم تا با برنامه‌ریزی درست به مرحله اجرایی برسیم.


وی تصریح کرد: مدیریت دانش یکی از بحث‌های جدی در حوزه علم و فناوری محسوب می‌شود، ایران در حوزه دانش موفق به کسب رتبه ۱۳ آی‌اس‌آی شده است که این نشان از نداشتن مشکل در این بخش دارد و این در حالی‌ است که در رشته فناوری در رتبه ۷۴ قرار داریم متاسفانه در کشور علم به فناوری و در ادامه  به ثروت تبدیل نمی‌شود که دلیل اصلی آن نداشتن مدیریت دانش است .


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خاطرنشان کرد: در ایران با داشتن 4 میلیون و 600 هزار دانشجو و 180 هزار عضو هئیت علمی نتوانسته‌ایم به مدیریت دانش دست یابیم؛ چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده است ولی متاسفانه ارتباط بین دانشگاه و صنعت محقق نشده است .


قدیانی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌های کشور با رویکرد رشته‌محور، بازار با رویکرد محصول‌محور و صنعت با رویکرد تکنولوژی‌محور حرکت می‌کند که متاسفانه هیچ کدام در راستای یکدیگر قرار ندارند .


وی افزود: کشور نیازمند راه‌اندازی 170 ستاد محوری است، در خصوص صنعت لاستیک به طور مثال دانشگاه هیچ نقشی ندارد؛ وظیفه معاونت علمی سیاست‌گذاری بود اما به سمت مسائل اجرایی رفته است، این در حالی‌ است که معاونت باید برای صنعت و وزارت علوم سیاست‌گذاری کند .


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خاطرنشان کرد: اعلام نیاز برای محصول باید از بازار آغاز شود اما اگر گام‌های بیشتر و رو به جلو برداریم می‌توانیم نیازسنجی کنیم که این امر نیازمند تشکیل اتاق فکر در این زمینه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: