• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان:

دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، سنت جهادگران است


سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: همزمان با سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، جهادگران زنجانی پیرو یک سنت ارزشمند به دیدار خانواده‌ها معظم شهدا می‌روند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کامران جعفری در دیدار با خانواده شهید عباس منتخبی از شهدای غواص استان زنجان، اظهار کرد: بالغ بر ۳۸ سال از تاسیس جهاددانشگاهی سپری می‌شود و این نهاد یکی از رویش‌های خود انقلاب اسلامی به‌شمار می‌رود .


وی افزود: دیدار جهادگران با خانواده‌های معظم شهدا همزمان با تشکیل سالروز جهاددانشگاهی یک سنت بسیار ارزشمند است که هر ساله شاهد برگزاری آن هستیم .


جعفری خاطرنشان کرد: هدف از دیدار جهادگران با خانواده‌های معظم شهدا، تجلیل و قدردانی از  مقام شامخ خانواده‌های معظم شهدا و تجدید میثاق با راه و منش آنان است .


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان یادآور شد: تاکنون دو مستند در رابطه با شهدای زنجان توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان ساخته شده و سومین مستند متعلق به شهید ابراهیم اصغری است، این بخش تلاش دارد تا هر سال یک مستند از شهدای استان ساخته شود .


مادر این شهید بزرگوار نیز در این دیدار اظهار کرد: حضور هر شهید پس از چند سال به شهر یک تلنگر است، زنجان روزی عنوان دارالمومنین را به خود گرفته بود و امروز به نام پایتخت شور و شعور حسینی شهرت یافته است که همگی نشان از جایگاه این استان در عرصه تحولات تاریخ کشور دارد .


وی افزود: عباس دانش‌آموز بود که پس از رفتن به جبهه به من اطلاع داد که به مدرسه بروم تا اجازه نرفتنش به مدرسه را از مدیر بگیرم . مدتی در جبهه کردستان حضور داشت، پس از مدتی به جبهه دوکوهه همراه خواهر بزرگترش که امدادگر بود، اعزام شد.


این مادر شهید تصریح کرد: وقتی نتایج کنکور اعلام شد، عباس در جبهه بود که خبر قبولی‌اش در کنکور و پذیرفته شدن‌اش در دانشگاه تبریز به او رسید . پدر از قبولی عباس در کنکور بسیار خوشحال شده در نتیجه به خیاطی رفته و سفارش دوخت کت و شلوار را برای عباس داده بود .


وی افزود: وقتی همگی منتظر رفتن عباس به دانشگاه بودیم او آمد و از رفتنش به جبهه سخن گفت، عباس به جای رفتن به دانشگاه به جبهه رفت. وقتی دو سال از شهادت عباس سپری شده بود هر زمان از مقابل مغازه خیاطی عبور می‌کردم کت و شلوار عباس را در مغازه می‌دیدم، او لباس رزمندگی را بیشتر از هر لباس دیگری دوست داشت .


این مادر شهید با بیان اینکه عباس ۱۵ سال مفقودالاثر بود، ادامه داد: دیگر خبری از او نبود، رادیو شبانه‌روز روی موج عراق ثابت مانده بود تا هنگام اعلام اسامی اسرای ایرانی شاید نام او نیز در بین اسرا باشد اما خبری نبود . ۱۵ سال کسی در خانه ما را نزد تا خبری از عباس به ما بدهد، وقتی کاروان اسرا به استان می‌رسید عکس عباس را می‌بردم تا شاید خبری از او داشته باشند اما کسی عباس را نمی‌شناخت .


وی تصریح‌ کرد: عباس همبازی شهید مجید شهریاری بود، روزی هنگام بازی کودکانه در کوچه، عباس برای فرار کردن از دست مجید به خانه کنار من آمد که او را از بین بچه‌ها زیر چادرم عبور دهد. هنگامی‌ که عباس را زیر چادر از بین بچه‌ها عبور می‌دادم به خیال خود که کسی او را نمی‌بیند با صدای خنده‌های دوستانش مواجه شد که عباس تو چطور قایم شدی که پاهایت از زیر چادر دیده می‌‌شود؟ آن روز عباس پس از مدتی به خانه بازگشت اما همه لباس‌هایش خیس شده بود وقتی دلیلش را پرسیدم گفت آب‌بازی می‌کردیم، مجید لباسم را خیس کرده بود .


عباس منتخبی در سوم دی‌ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای 4 وقتی لباس غواصی بر تن داشت به شهادت رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: