• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1486-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

نباید در اشتغال‌‌زایی، فقط به ظرفیت استان متمرکز شد


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: اگر خواهان ظرفیت‌سازی در اشتغال هستیم، نباید تنها متمرکز بر ظرفیت استان شویم، بلکه باید از ظرفیت سایر استان‌ها نیز در راستای ایجاد اشتغال استفاده کنیم .


محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، برنامه‌ریزی هدفمند و مدونی در رشته‌های برق، فناوری اطلاعات، الکترونیک، مدیریت منابع آب، آبیاری نوین و کشاورزی انجام می‌دهد .


وی افزود: کسب موفقیت مهارت‌آموزان نشان از ظرفیت بالای این افراد دارد که به واسطه آن نیز فرصت‌های شغلی مناسبی در استان و کشور ایجاد می‌شود .


انصاری تصریح کرد: اگر خواهان ظرفیت‌سازی در اشتغال هستیم نباید تنها متمرکز بر ظرفیت استان شویم، بلکه باید از ظرفیت سایر استان‌ها نیز در راستای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.


این مسئول در ادامه گفت: شعار «هر زنجانی یک مهارت» شعار مهمی است که باید همه‌گیر شود، همه باید در شرایط فعلی کشور تلاش کنیم تا جوانان را به سمت آینده‌نگری حرکت دهیم و مراکز فنی و حرفه‌ای را به مراکز دانایی و توانمندی تبدیل کنیم .


وی تصریح کرد: برای اینکه از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کنیم اقدامات خوبی صورت گرفته است که نخست، اقداماتی برای زندانیان و خانواده‌های آنان استان انجام گرفته که این امر موجب کسب عنوان نخست در حوزه آموزش برای این اداره در کشور شده است .


انصاری در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش 20 کودک کار در رشته قلم‌زنی بر روی مس، آموزش در روستاها و سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین در قالب تیم‌های سیار که این آموزش‌ها بازارمحور و منطبق بر توانمندی‌ بخش‌های مختلف روستا است، انجام می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: