• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1586-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روابط‌عمومی استانداری زنجان:

فعالیت‌های جهاددانشگاهی به توسعه زیرساخت‌های کشور کمک می‌کند


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی به توسعه زیرساخت‌های کشور کمک می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ادریس سالاری با اشاره به فرا رسیدن 16 مردادماه، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: نهادهایی مثل جهاددانشگاهی در شرایطی به وجود آمدند که کشور عقب‌ماندگی‌هایی در بخش‌های مختلف به‌ویژه حوزه علمی و دانشگاهی داشت و مراکز علمی نمی‌توانستند بار توسعه کشور را به دوش بکشند که این نهاد انقلابی مبتنی بر مجاهدت‌های علمی برای پیشبرد اهداف انقلاب تشکیل شد.

 

وی، انتخاب عنوان جهاددانشگاهی برای این نهاد را اقدامی هوشمندانه خواند و گفت: اقدامات و سیاست‌های این نهاد فراتر از فعالیت‌های آکادمیک مرسوم و بر اساس سخت‌کوشی، تلاش، پرهیز از روزمرگی، به‌کارگیری ایده‌های نو، خلاقیت و با روحیه‌ای مجاهدانه است که به تقویت زیرساخت‌های توسعه کشور کمک می‌کند.

 

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان با اشاره به اینکه جهاد‌دانشگاهی پس از گذشت ۳۸ سال از تأسیس، زیرساخت‌هایی را در بخش‌های مختلف از جمله فناوری‌های نوین، مهارت‌‌آموزی، آموزش، افکارسنجی، پژوهش و رسانه ایجاد کرده است، بیان کرد: علاوه بر این، این نهاد توانسته است حرکتی پرشتاب را در مسیر علمی در پیش گرفته و روحیه جهادی را به مراکز علمی تزریق کند.

 

وی، آسیب‌شناسی و بازسازی درون مجموعه جهاددانشگاهی را قدم نخست برای پیشبرد بهتر اهداف با توجه به نیازهای کشور برشمرد و افزود: جهاددانشگاهی با استفاده از نیروی متخصص و کارکشته‌ای که در این مجموعه فعالیت می‌کنند، می‌تواند بازوی قدرتمندی برای کمک به دولت، مجلس، قوه قضاییه، نهادهای حاکمیتی و بخش‌ خصوصی باشد؛ چرا که در بخش‌های مختلف به خصوص بهره مندی از فناوریهای نوین و علمی، زیرساخت‌های خوبی ایجاد کرده است.

 

سالاری، حوزه‌های علمی، فرهنگی، اشتغال، ارتباطات و رسانه را از جمله فعالیت‌های اثربخش جهاددانشگاهی عنوان کرد و ادامه داد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های ایجاد شده در این نهاد با بهره‌وری بالا و هزینه پایین در راستای پیشبرد اهداف نظام استفاده کنیم؛ چرا که شرایط کشور در وضعیتی است که در بسیاری از حوزه‌ها، از جمله آموزش و پژوهش خلاء داریم و با به‌کارگیری نیروی متخصص و امکانات این نهاد می‌توان آن‌ها را بهبود بخشید.

 

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری ایسنا اکنون به یکی از مهم‌ترین رسانه‌های کشور تبدیل شده و در بسیاری از مسایل به خبرهای این رسانه استناد می‌شود، تصریح کرد: استفاده موثر و مفید از این قابلیت‌ها نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تر و تلاش بیشتر دارد.

 

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی زنجان در ۳۰ سال اخیر روند رو به رشدی داشته است، اظهار کرد: با این وجود اشکالاتی هم در این مسیر وجود داشته که باید تلاش کنیم نقاط قوت را تقویت و ضعف‌ها را پوشش دهیم و با توجه به فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد، در مسیر توسعه گام برداریم.

 

وی با بیان اینکه کشور در بخش‌هایی دچار ضعف است، تصریح کرد: این نهاد انقلابی نیروی انسانی موثری را به خود اختصاص داده که در بخش‌های مختلف می‌تواند نیازهای کشور در مسیر توسعه و آبادانی را مرتفع سازد. ضمن اینکه این کار نیازمند برنامه‌ریزی‌های بلندمدت است.

 

سالاری به استقرار مرکز شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان و صنایع فرهنگی خلاق در جهاددانشگاهی زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: فعالیت این مراکز در تولید ثروت حرف های بسیاری در دنیای امروز برای گفتن دارد و مجموعه جهاددانشگاهی باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کند.

 

در ادامه این دیدار، سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان نیز اظهار کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، جهاددانشگاهی از رویش‌های انقلاب است که بعد از گذشت ۳۸ سال، این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده و همه اندیشمندان بر این امر صحه می‌گذارند که در این مدت توفیقات ارزشمندی را کسب کرده است.

 

کامران جعفری با اشاره به اینکه ردپای جهاددانشگاهی در بسیاری از بخش‌های جامعه دیده می‌شود، تصریح کرد: یکی از رسالت‌های مهم این نهاد انقلابی، الگوسازی است و تلاش دارد نیروی انسانی متعهد، توانمند و متخصص تحویل نظام مقدس جمهوری اسلامی بدهد.

 

وی تبدیل کردن شعار به عمل را از ویژگی‌های بارز جهاددانشگاهی عنوان و خاطرنشان کرد: این نهاد توانسته است الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در عرصه‌های دانش‌بنیان باشد و با تاسی از شاخص‌های یک جهادگر، توکل به خدا و امید به آینده در مسیر پیشرفت حرکت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: