• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن صنفی خبرنگاران استان زنجان:

پیش‌نویس طرح جامع رسانه‌ای و مطبوعات در حال تدوین است


رئیس انجمن صنفی خبرنگاران استان زنجان گفت: پیش‌نویس طرح جامع رسانه‌ای و مطبوعاتی در حال تدوین است و در صورت تصویب گام‌های مهمی در راستای تقویت و امنیت بیشتر حرفه خبرنگاری برداشته خواهد شد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،  رضا رحیم‌پور در مراسم روز بزرگداشت خبرنگار که به همت انجمن صنفی خبرنگاران استان زنجان برگزار شد، اظهار کرد: انجمن صنفی خبرنگاران استان زنجان از سال گذشته با هدف برطرف کردن خلاهای موجود در عرصه معیشتی، امنیتی، رفاهی و شغلی تشکیل شده است .


وی افزود: این انجمن رسانه‌ای دارای شناسه ملی از شرکت‌های تجاری کشور است و در یک سالی که از عمر این تشکل رسانه‌ای سپری شده است به دو موضوع تسهیلات بانکی و خدمات رفاهی برای خبرنگاران اقداماتی خوبی انجام گرفته است .


رحیم‌پور یادآور شد: در حال حاضر تشکل‌های صنفی حرفه‌ای به صورت خودجوش و خصوصی مدیریت می‌شود که در همین راستا طرح جامع رسانه‌ای و مطبوعاتی همچون کانون وکلا و سازمان نظام مهندسی در روز خبرنگار سال گذشته ارائه شد .


وی خاطرنشان کرد: پیش‌نویس این طرح آماده شده است که در صورت تصویب، گام مهمی در جهت رفع مشکلات و تقویت جایگاه و امنیت شغلی خبرنگاران برداشته خواهد شد .


در ادامه این مراسم، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان اظهار کرد: فعالیت‌های صنفی باید گسترده‌تر شود و در همه ایام سال اجرایی شود و صرفا به یک روز از سال محدود نشود .


مسیح‌الله سلطانی یادآور شد: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست و اگر تشکل‌های صنفی و خیریه‌ها نباشد، بسیاری از فعالیت‌ها بر زمین خواهد ماند .


در ادامه این مراسم، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان که میزبان مراسم بود، اظهار کرد: ساختمان انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در پنج طبقه با هدف ارائه خدمات به بیماران کلیوی با کمک‌های مردمی احداث شده است .


محمدرضا طهماسبی تصریح کرد: این بنا با زیر بنای 4 هزار و 500 مترمربع در حوزه های آموزشی، پیشگیری و نشست‌های چند جانبه احداث شده است و پیشگیری یکی از اولویت‌های مهم انجمن بیماران کلیوی استان محسوب می‌شود .


وی یادآور شد: مرکز دیالیز انجمن دارای 30 تخت است که 200 بیمار را زیر پوشش قرار می دهد، خدمات پاراکلینیکی نیز در طبقه زیرزمین این ساختمان به بیماران ارائه می شود.


در ادامه این مراسم احمد نصیری رئیس شورای اسلامی شهر زنجان اظهار کرد: خبرنگاران از وظیفه و رسالت بسیار سنگین برخوردار هستند زیرا تا زمانی‌که آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی در جامعه انجام نشود، پیشرفتی در کارها حاصل نخواهد شد و در این عرصه خبرنگار دیدبانی است که همه مسائل را رصد می‌کند .


در ادامه این مراسم امامعلی دادخواه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر زنجان اظهار کرد: خبرنگاران همواره پا به پای مسئولان بوده‌اند و در این راستا مجموعه خبرنگاران فعال استان نسبت به سایر نقاط کشور از جایگاه والایی برخوردار هستند .


در ادامه این مراسم معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: در طول سه سال گذشته در حوزه مطبوعات هیچ پرونده‌ای در هئیت منصفه مطبوعات استان زنجان مطرح نشده است .


ابراهیم قاسمی افزود: امیدواریم طی آینده‌ای نزدیک جشنواره مطبوعاتی با حضور همه تشکل‌های صنفی برگزار کنیم .


وی تصریح کرد: در جذب صندوق بیمه هنرمندان سختگیری صورت نمی‌گیرد اما متاسفانه آگاهی در این زمینه بسیار کم است، با الکترونیکی شدن فعالیت‌های وزارت ارشاد، ضروری است خبرنگاران تعامل بیشتری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: