• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-16714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان:

جهاددانشگاهی، الگویی برای مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی باشد


رئیس پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان اظهار کرد: جهاددانشگاهی؛ الگویی برای مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی به لحاظ نیاز محور بودن است.


علی رمضانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به 16 مردادماه، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با اشاره به نقش اثر‌گذار جهاددانشگاهی در پشتیبانی از انقلاب، گفت: نقش جهاددانشگاهی در سال‌های گذشته بسیار اثرگذار بوده است و با توجه به اینکه در دانشگاه‌ها حضور دارند و به لحاظ عمل‌گرایی که در جهاددانشگاهی رویت می‌شود و نقشی که در زمینه فرهنگی و اجتماعی دارد وضعیت خوبی در جهت ارتقای گفتمان جهاد‌دانشگاهی در راستای پشتیبانی از انقلاب داشته است.


وی با اشاره به ساختار منعطف جهاددانشگاهی در رفع نیازهای کشور در هنگام فشار اقتصادی، ادامه داد: به لحاظ اینکه کشور، هم‌اکنون مشکلات اقتصادی و سیاسی دارد و با توجه به روحیه جهادی این ارگان و هدف‌گذاری خوبی که در این زمینه وجود دارد، این نهاد انقلابی می‌تواند عملکرد خوبی در این برهه داشته باشد.


استاد دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی پروژه‌های کاربردی خوبی را حمایت می‌کند، اظهار کرد: از شاخصه‌های اصلی جهاددانشگاهی، ورود به عرصه سلول‌های بنیادین و رشته‌های علوم‌پایه و پزشکی و توانمندی که در جذب نیروهای توانمند انسانی دارد و نیز به‌کارگیری اساتید برجسته دانشگاه‌ها است.


رمضانی با اشاره به اینکه با توجه به بودجه محدود در زمینه تحقیقات کشور به نظر می‌رسد که دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید جهاددانشگاهی را به‌عنوان الگوی خود انتخاب کنند، گفت: چراکه جهاددانشگاهی به صورت کاربردی عمل می‌کند و در واقع نیازمحور است.


استاد برجسته شیمی افزود: نیاز محور بودن تحقیقات می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند و از این نظر جهاددانشگاهی می‌تواند الگوی خوبی برای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: