• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2785-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان:

فناوری‌های نوین در انعکاس خدمات دستگاه‌ها به‌کارگیری شود


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان گفت: قرارگیری در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی حساسیت ویژه‌ای را ایجاد کرده و باید از فناوری‌های نوین در حوزه اطلاع‌رسانی خدمات دستگاه‌ها بهره‌گیری شود‌.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ادریس سالاری در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته دولت اظهار کرد: در حوزه روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی باید زمینه فعالیت حرفه‌ای فعالان رسانه‌ای را فراهم کنیم تا در دولت تدبیر و امید برای توسعه و آبادانی جامعه و کشور فعالیت موثری داشته باشیم.


وی با اشاره به قرارگیری در آستانه هفته دولت و لزوم برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم این هفته و انعکاس مطلوب اخبار آن عنوان کرد: قرارگیری در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شرایط خاصی را در منطقه ایجاد کرده که حساسیت اطلاع‌رسانی خدمات نظام به مردم را بیشتر می‌کند .


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان، بهره‌گیری از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی از جمله موشن‌گرافی، ترسیم نمودارها و تلفیق تکنولوژی رنگ، نور و صوت برای ارتباط بیشتر با افکار عمومی را مهم خواند و افزود: تلاش داریم تا با برطرف کردن نواقص و بهره‌گیری از تجربیات سال‌های گذشته اقدامات اثربخشی را با کمک صدا و سیما و رسانه‌ها در انعکاس خدمات دولت ارائه دهیم .


وی با اشاره به اینکه عدم استفاده درست از تکنیک‌های حرفه‌ای رسانه‌ای، ما را از رسیدن به اهداف بازداشته است، تصریح کرد: دشمنان مشروعیت نظام را هدف گرفتند اما باید امید شادابی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم و نگاه‌های منفی‌گرایانه رسانه‌ها تعدیل شوند و به طور حتم امسال دهه فجر ویژه و خاصی را خواهیم دید .


مدیر خانه مطبوعات استان زنجان نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: متاسفانه ارتباط رسانه‌ها با دستگاه‌های اجرایی کم شده و دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت رسانه‌ها به طور مطلوب استفاده نمی‌کنند که این نقصی برای استان محسوب می‌شود .


یوسف تاصر با اشاره به اینکه از رسانه‌ها حمایت خوبی نمی‌شود، یادآور شد: در جامعه کارهای بزرگ انجام شده اما انعکاس آنها ضعیف است که این مورد به دلیل ارتباط کم دستگاه‌ها و مدیران با رسانه‌ها است که باید به جای استفاده از فضای مجازی که قابل اعتماد نیست، از ظرفیت مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری که منبع موثقی محسوب می‌شوند، استفاده شود .


مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان نیز در این جلسه، نبود رویکردهای سیستمی و سازمانی در حوزه اطلاع‌رسانی را از مشکلات مهم خواند و گفت: در حال حاضر ذائقه مردم از رسانه‌های نوشتاری به سمت شبکه‌های مجازی رفته که باید ظرفیت فضای دوم برای اطلاع‌رسانی را فراهم کنیم .


اسماعیل رحمانی ادامه داد: باید سامانه تیمی تعریف کنیم و به شیوه خرید خدمت از فعالان رسانه‌‌ای استفاده کنیم، ضمن اینکه آموزش سواد رسانه‌ای برای مردم نیز مفید است تا فقط مصرف‌کننده نباشند و مباحث را تحلیل کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: