• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2885-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

یادداشتی از استاندار زنجان به مناسبت ۱۷ مرداد؛

روز خبرنگار، روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است


نماینده عالی دولت در استان زنجان در یادداشتی، روز خبرنگار را روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت عنوان کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در یادداشت خود به مناسبت روز خبرنگار، این روز را فرصتی برای بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت دانست و گفت: امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می‌رود شفافیت، روشنگری، مردم‌گرایی، حقیقت‌جویی و حق‌طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق‌محوری و عدالت‌نگری را سرلوحه خود قرار دهند.

 

در متن این یادداشت آمده است:

 

«ن و القلم و ما یسطرون»

 

17 مردادماه، روز خبرنگار را گرامی می‌دارم.

 

20 سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه 8 دیپلمات ایرانی در محل کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان توسط عناصر افراطی طالبان به شهادت رسیدند. به همین مناسبت 17 مرداد به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد تا بهانه‌ای باشد برای گرامی‌داشت ایثارگری‌ها و فداکاری‌های خبرنگارانی که این مسئولیت خطیر اجتماعی را بر عهده دارند.

 

امروز بی‌تردید خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای در جامعه در حال توسعه و توسعه‌یافته به عنوان حلقه واسط میان افکار عمومی و حاکمیت، نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

 

در دنیای پرهیاهوی رسانه‌ای و خبری و در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و در شکل‌گیری کانون‌های فساد، تبعیض و رانت‌خواری، بی‌اخلاقی‌های سهمگین و بداخلاقی‌های انتقام‌جویانه خبرنگاران می‌توانند با صداقت و شفافیت با چشمان تیزبین، قلم متعهدانه و ضمیری صادقانه بر فضاهای مبهم و تاریک، نور آگاهی بتابانند و بر پلیدی‌ها بتازند و موجب سلامت و شفافیت در عرصه‌های مختلف جامعه شوند و تامین منافع عمومی را سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار دهند.

 

روز خبرنگار، روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است. خبرنگاران، امین جامعه و ملت و ناظر بر قدرت هستند. آنچه که امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می‌رود شفافیت، روشنگری، مردم‌گرایی، حقیقت‌جویی و حق‌طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق‌محوری و عدالت‌نگری است.

 

در این روزها انتظار می‌رود نظام، دولت و همه مدیران و مسئولان حضور پررنگ و دائمی خبرنگاران را فرصت مناسبی تلقی کرده و در جهت کاهش دغدغه‌های شغلی آنان حداکثر مساعدت و همدلی را به عمل آورده و موانع فعالیت حرفه‌ای و آزاد را از پیش پای آنان بردارند.

 

در پایان یاد شهدای عزیز جامعه رسانه‌ای به‌ویژه شهید محمود صارمی را گرامی داشته و بر ارواح طیبه آنان درود می فرستم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: