• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2985-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان:

اقتصاد رسانه، مهم‌ترین چالش عرصه خبرنگاری است


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان، موضوع اقتصادی و درآمد پایدار را مهم‌ترین چالش رسانه عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها باید تعادل را در انتشار اخبار رعایت کنند .


به گزارش ایسنا ، منطقه زنجان، ادریس سالاری با حضور در خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار، اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل جامعه خبری به مشکل اقتصاد رسانه مربوط است؛ چراکه رسانه‌های بخش خصوصی نتوانستند روی پای خود بایستند و هزینه حقوق و بیمه خبرنگاران را به طور مطلوب پرداخت کنند .


وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد بودجه دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود، عنوان کرد: مطبوعات بیشتر به حوزه دولت وابسته‌اند و دولت چنان قدرتی برای پشتیبانی از آن‌ها ندارد و عملکرد آن در این حوزه مقطعی خواهد بود و تاثیری در سرنوشت رسانه‌ها نخواهد داشت .


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان به بهره‌گیری از نیروی متخصص و تحصیل‌کرده حوزه رسانه تاکید کرد و افزود: با این حال وقتی که حقوق یک خبرنگار کمتر از یک کارگر است، پس از مدتی تنها افرادی که شیفته این کار هستند، باقی می‌مانند .


این مسئول با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی و درآمد پایدار مهم‌ترین موضوع رسانه‌ها است، تصریح کرد: اگر این مسئله به درستی مدیریت نشود، افت بسیار شدیدی را در این عرصه شاهد خواهیم بود و رسانه‌هایی که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، کار سختی در پیش دارند .


وی با اشاره به اینکه در برخی موارد سیاست‌زدگی ما را تهدید می‌کند، اظهار کرد: از طرفی خبرنگاران نباید مجیزگوی دولت باشند؛ چرا که این کار خطای استراتژیک محسوب می‌شود و از آنجایی که اعتماد عمومی مهم‌ترین سرمایه رسانه‌ها است، نمی‌توانند با این کار اعتبار خود را از بین ببرند .


سالاری خاطرنشان کرد: اشکالی که به رسانه‌های مخالف دولت وارد می‌شود این است که غیرمنصفانه با مسائل برخورد می‌کنند و برجسته کردن نقاط منفی سیاست خبری آن‌ها است، در حالی که باید با حفظ تعادل انتشار اخبار مثبت در کنار انتشار ضعف‌ها مدنظر قرار گیرد .


مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان با بیان اینکه آستانه تحمل افراد پایین آمده است، یادآور شد: متاسفانه درک  درستی از رسانه نداریم و این نقد منصفانه است که به پیشرفت و توسعه کمک می‌کند و بهتر است افکار عمومی را از طریق نخبگان هدایت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: