• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی:

کار جهادی نیازمند ضوابط جهادی است


نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی گفت: کار جهادی به ساختار، قانون و ضوابط جهادی نیاز دارد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی صبح امروز در همایش نقش فرهنگ و مدیریت جهادی در حمایت از کالای ایرانی و ترویج فریضه زکات ، اظهار کرد: روزهای دفاع‌مقدس را نمی‌توان فراموش کرد که خبرنگاران و گزارشگران خط مقدم را به پشت جبهه وصل می‌کردند، شهامت‌ها و شهادت‌ها را منعکس می‌کردند و لحظه به لحظا به غرور ملت می‌افزودند .


وی ادامه داد: وقتی مدیریت کنار جهاد قرار می‌گیرد، مفهوم مدیریت را کلمه جهاد در شرایط خاصی تفسیر می‌کند. مدیریت جهادی با جهاد پیوند خورده است. جهاد واژه قرآنی است و اصطلاحی مقدس است که در فرهنگ اسلامی از والایی خاصی برخوردار است .


تقوی با تاکید بر اینکه جهاد یک امر الهی، اسلامی و مقدس است و دری از درهای بهشت است، تصریح کرد: جهاد یعنی یک حرکت نفس‌گیر در مقابله با موانع و دشمنی‌هایی که سر راه سعادت انسان قرار گرفته است. مدیر جهادی باید با تلاش گسترده پا به میدان بگذارد و موانع را بردارد، حتی اگر به شهادتش منجر شود .


این مسئول خاطرنشان کرد: هر مبارزی، مجاهد نیست و هر میدان تلاشی، جهاد نیست. جهاد باید امر ولی‌فقیه پشت سرش باشد و میدان باید فی سبیل‌الله باشد. مدیریت جهادی این ویژگی‌ها را دارد. در نظام ولایت این سند و اعتبار همراه چنین مدیریتی وجود دارد و خدمت برای مردمی که عائله خدا هستند، عبادت است .


نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی گفت: همه مدیران جهادی باید احساس کنند که همیشه در حال عبادت هستند. وزارت جهاد کشاورزی تجربیات زیادی از نیروهای جهادسازندگی سابق دارد ولی وقتی همین نیروها داخل وزارتخانه قرار گرفتند، حرکات جهادی سابق را فراموش کردند. البته تلاش‌های زیاد و ارزشمندی صورت می‌گیرد و وزارت جهادکشاورزی یکی از علمی‌ترین وزارتخانه‌های کشور است .


تقوی یادآور شد: وزارت جهادکشاورزی 27 مرکز تحقیقاتی دارد و در هیچ وزارتخانه‌ای اینگونه نیروهای علمی نمی‌بینیم. همه چیز در این وزارت خانه با تحقیقات گسترده پیش می‌رود و اگر کشاورزی ما بخواهد به اوج برسد باید علمی باشد، البته خوشبختانه کارشناسان در همین مسیر حرکت می کنند .


وی یادآور شد: اگر بخواهیم کالاهای داخلی را حمایت کنیم و اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم، از مسیر وزارت جها کشاورزی می‌گذرد. همه ما سر سفره جهادکشاورزی هستیم و تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه بر عهده کشاورزان است. اگر ملتی تغذیه سالم داشته باشد، رشد فکری کافی خواهد داشت .


نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: مدیر جهادی، همکاران جهادی هم می‌خواهد. مدیر لوکومتیو قطار است ولی واگن‌ها نیز باید آن را همراهی کنند. در این برهه از شرایط کشور، نباید کالای بیگانه را در سر فرآورده‌های داخلی بکوبیم. البته نیاز به فرهنگ‌سازی و ارتقای کیفیت احساس می‌شود و مردم دنبال کیفیت اجناس هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: