• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-18014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

کسب رتبه سوم در جذب اعتبارات و اجرای طرح کاداستر توسط استان


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت : زنجان سومین استان موفق کشور در جذب اعتبارات و اجرای طرح کاداستر و رفع تداخلات اراضی کشاورزی است و از جمله آنها می‌توان به تهیه  نقشه کاداستر اراضی کشاورزی به روش نقشه‌برداری زمینی، فتوگرامتری و نقشه‌های هم مقیاس در سطح 160 هزار هکتار طی پارسال با اعتبار 49 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 30 درصد اشاره کرد.


به گزارش  ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری صبح امروز در همایش نقش فرهنگ و مدیریت جهادی در حمایت از کالای ایرانی و ترویج فریضه زکات، اظهار کرد: اعتماد عمومی و نگاه مثبت مسئولان ارشد نظام، پشتوانه بزرگ معنوی شهدا و برکات و آثار آنها، صبغه انجام فعالیت‌های فرهنگی در کنار وظایف و ماموریت های اقتصادی و محوریت فعالیت های درون‌زا، زمینه‌های تبلور  فرهنگ و مدیریت جهادی در بخش کشاورزی است .


این مسئول در ادامه افزود: زنجان سومین استان موفق کشور در جذب اعتبارات و اجرای طرح کاداستر و رفع تداخلات اراضی کشاورزی است و از جمله آنها می‌توان به تهیه   نقشه کاداستر اراضی کشاورزی به روش نقشه برداری زمینی، فتوگرامتری و نقشه‌های هم مقیاس در سطح 160 هزار هکتار طی پارسال با اعتبار 49 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی   30 درصد اشاره کرد.


وی تصریح کرد: خوشبختانه استان زنجان موفق به کسب رتبه اول در میزان رشد ارزش صادرات نسبت به برنامه، بین سازمان های متولی صادرات در استان شده است و کسب رکورد صادرات بیش از 50 هزار تن محصولات کشاورزی طی پارسال به ارزش بیش از 36 میلیون دلار گواه این مطلب است .


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان نیز در ادامه گفت: در نهادی انقلابی و اسلامی و در تشکیلات الهی باید در جهت تقویت سنت های حسنه اسلامی به ویژه زکات گام برداریم .


هدایت صفری با بیان اینکه خوشبختانه توجه مردم در حوزه زکات بسیار مناسب و همراه است، افزود: حمایت های مداوم ائمه جمعه در بخش‌ها و شهرستان‌ها بسیار مناسب و عالی بوده است و در همین راستا امسال پیش‌بینی می‌شود که نزدیک به 400 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود و امیدواریم با هم‌افزایی، شاهد عملکردی فراتر در حوزه زکات باشیم .


این مسئول با اشاره به اینکه امسال برای جمع‌آوری 12 میلیارد و 100 میلیون تومان زکات هدف‌گذاری شده است، گفت: پارسال 90 پروژه و امسال 12 پروژه از محل دریافت زکات احداث و تکمیل شده است؛ در واقع کمک به نیازمندان آثار پایین‌دستی زکات و برکت در جامعه آثار بالادستی آن است .


صفری با تاکید بر اینکه زکات جمع مال است نه خرج مال، تصریح کرد : مهندسان پهنه بیشتر به این موضوع بپردازند تا برکت در زندگی جاری شود. پارسال نیز 9.5 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد و شاهد تحقق بیش از 100 درصدی برنامه ها بودیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: