• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-3285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

عضو شورای عالی فضای مجازی:

اصحاب رسانه، حرف‌ها را صریح بگویند


عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: اصحاب رسانه به عنوان پرچم‌دار باید حرف‌ها را بدون ترس و صریح بزنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سید عزت‌الله ضرغامی ظهر امروز در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان زنجان، اظهار کرد: زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است که الهام‌بخش سایر استان‌های در حرکت انقلاب اسلامی بوده است.

 

وی افزود: جشنواره ابوذر بهانه‌ای مهم و ارزشمند برای گردهمایی رسانه‌ها با سلایق مختلف است که به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازند. تصمیم‌سازی یکی از کارکردهای مطبوعات محسوب می‌شود که بر اساس دیدگاه صاحب‌نظران همانند اصول مدیریت است.

 

ضرغامی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی صحیح، شفاف، نقد و نظارت و فراهم کردن زمینه تبادل آرا و نظرات، از مهم‌ترین وظایف مطبوعات است که مقام معظم رهبری بدان اشاره کرده‌اند.

 

این مسئول یادآور شد: مسئله‌یابی یکی از موضوعات مهم در رسالت‌های خبرنگاران محسوب می‌شود که در مرحله دوم خارج از گرایش‌ها مسائل را با دقت بیشتری تبیین کنند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: ارائه ‌راه‌حل صادقانه، دلسوزانه و عالمانه از سوی خبرنگاران ضرورت بسیار مهمی است که باید در راستای حل مشکلات به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت.

 

ضرغامی تصریح کرد: اصحاب رسانه به عنوان مهم‌ترین و قدرتمندین ابزار اطلاع‌رسانی باید بتوانند مجموعه‌ای از راه‌حل‌های قابل قبول برای حل مشکلات جامعه ارائه دهند که در ادامه با ارزیابی‌های انجام گرفته به عنوان راه‌حل‌های موجود به مدیران در اخذ تصمیم‌گیری‌ها کمک کنند.

 

وی یادآور شد: اصحاب رسانه قدرت تصمیم‌سازی در جامعه را دارند، به طوری که رسانه‌ها نقش محوری و کلیدی در اداره کشور بر عهده دارند که با ورود و بروز فضای مجازی بر میزان این قدرت افزوده شده است.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: استان زنجان یکی از مهم‌ترین مراکز استانی کشور در امر برخورداری از موقعیت‌های متنوع اقتصادی و اجتماعی برخوردار است که در این راستا با ارائه راه‌حل‌های مهم و جدی در امر حل مشکلات می‌توان از انتخاب مدیران با قدرت تصمیم‌گیری بالا بهره ببرند.

 

وی گفت: معرفی نقاط قوت از سوی رسانه‌ها ضرورتی مهم است، گاهی آنقدر مردم را مایوس می‌کنیم که نقاط مثبت فراموش شده و این در حالی است که چنین اقدامی نشان از نادانی و جهالت دارد، زیرا مصالح ملی را نشانه رفته است.

 

این مسئول تصریح کرد: در فضای فعلی نقش رسانه‌ها تاثیرگذارتر است. در این بین اختلاف دیدگاه و نظر بین اصحاب رسانه امری عادی است اما در این حوزه مبانی مشترکی وجود دارد که باید بر روی آن متمرکز شد؛ چراکه دشمن با ورود گسترده در عرصه رسانه فعالیت جدی خود را در امر ضربه زدن به نظام در پیش گرفته است که باید مراقبت لازم را در این حوزه داشت.

 

ضرغامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر مسئولان نقش رسانه‌ها را به خوبی درک کرده‌اند بسیاری از مشکلات کشور اصولی و مبانی نیست، بلکه ناشی از رویه و روش مدیریت کشور بوده و ربطی به اصول ندارد، به طوری که موجب غلط بودن برخی از عملکردها شده و این در حالی است که کارآمدی وزیران موضوع مهم از نظر مقام معظم رهبری محسوب می‌شود.

 

وی افزود: اصحاب رسانه به عنوان پرچم‌دار باید حرف‌ها را بدون ترس و صریح بزنند، طی گفت‌وگوی رسانه‌ای رئیس‌جمهور که در روزهای اخیر انجام گرفت، جهت‌گیری وحدت‌گرایانه نقطه مثبت سخنرانی وی بود و با تعابیر بسیار خوب، آب پاکی را روی دست آمریکا ریخت. رئیس‌جمهور در این گفت‌وگو موضع شجاعانه و عالمانه داشت که این موضع را نیز سرداران نظامی کشور در برابر دشمنان نظام داشتند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر یک تصمیم غلطی منجر به کنش بسیار فراگیر و مخرب می‌شود باید مشخص شود که این تصمیم اشتباه بوده و با یک عذرخواهی ساده، مردم متوجه این تصمیم‌گیری نادرست می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: