• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2086-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی، به هم‌افزایی در خدمات عام‌المنفعه منتج می‌شود


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر می‌تواند زمینه بسیاری از همکاری‌های مشترک در راستای بهبود سلامت جامعه را فراهم کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام میرزایی ظهر امروز در بازدید از جهاددانشگاهی استان زنجان، با تاکید بر اینکه مفاد تفاهم‌نامه بین جمعیت و جهاددانشگاهی باید با جدیت بیشتری پیگیری و اجرایی شود، اظهار کرد: این دو نهاد در زمینه‌های مختلف از جمله توانبخشی می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های مشترک داشته باشند.

 

وی ادامه داد: همچنین همکاری این دو نهاد می‌تواند به کار مشترکی که پایلوت به شمار آید منتج شود، منوط بر اینکه پتانسیل‌های یکدیگر را مدنظر قرار دهند و زمینه را برای بهره‌گیری از استعداد و ظرفیت‌های موجود بین نیروهای جوان و نخبه فراهم کنند.

 

این مسئول با دعوت از جهاددانشگاهی برای بازدید از پایگاه‌های بین جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر استان، تصریح کرد: جهاددانشگاهی و جمعیت می‌توانند در زمینه آموزش کمک‌های امدادی به اقشار مختلف، هم‌افزایی داشته باشند و به عنوان مثال هلال‌احمر می‌تواند ارائه آموزش در زمینه کمک‌های اولیه تخصصی را به سمت جهاددانشگاهی سوق دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما به سمت تعاملات و همکاری دو جانبه است، افزود: خوشبختانه می‌توان از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی به عنوان یکی از بازوهای پرقدرت و یاور همیشگی جمعیت هلال‌احمر بهره برد؛ در واقع این مجموعه می‌تواند با برخورداری از حضور اساتید مجرب امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، دوره‌های آموزشی امداد و نجات را برگزار کرده و علاوه بر ارائه آموزش‌های همگانی، کارکنان را نیز تحت بازآموزی قرار دهد.

 

سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان نیز در ادامه گفت: وظایف این نهاد فرابخشی است و برای به سر انجام رسانیدن هر کاری که روی زمین مانده و نیاز به همکاری مشترک چندین بخش دارد، ورود پیدا می‌کند.

 

کامران جعفری ادامه داد: جهاددانشگاهی برای محقق ساختن هر برنامه‌ای که ثمرات آن به نفع مردم باشد کمر همت می‌بندد. به عنوان مثال در حوزه خدمات، محدودیت و کمبود امکانات مشهود است، از این رو جهاددانشگاهی سعی می‌کند که به این حوزه ورود پیدا کند و در این مسیر دست جمعیت هلال‌احمر را به گرمی می‌فشارد.

 

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر می‌توانند در حوزه درمان با یکدیگر همکاری کرده و باری از روی دوش مردم بردارند، افزود: خوشبختانه پارسال در راستای اشتغال‌زایی، برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان آغاز به کار کرد. این مهم سیکل خوبی است و نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی با بدنه جوانان سر و کار دارد.

 

جعفری با تاکید بر اینکه در حوزه‌های مختلف تیم‌های خبره راه‌اندازی کرده‌ایم و جوانان علاقه‌مند می‌توانند کار را فرا بگیرند، یادآور شد: خوشبختانه زنجان دو پارک علم و فناوری دارد و این نشان می‌دهد که از زمان ارائه آموزش‌های اولیه تا راه‌اندازی کار، برنامه‌های جهاددانشگاهی تکمیل است؛ در واقع این نهاد بعد از پیروزی انقلاب به خاطر اعتماد امام (ره) به جوانان راه‌اندازی شد و نیازمند حمایت‌های راهبردی پیشکسوتان عرصه خدمت‌گذاری به نظام است.

 

جعفری خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر همکاری‌های مشترک و وزین انجام دهند. خوشبختانه بدنه جهاددانشگاهی مشتمل بر نیروی انسانی متخصص و متعهدی است که هرگز اندیشه‌های والا و آرمانی خود را از دست نداده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: