• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

بزرگ‌نمایی مشکلات و برخورد باندی و جناحی، از آفات جامعه خبری است


استاندار زنجان گفت: بزرگ‌نمایی مشکلات و برخورد باندی و جناحی، از آفات جامعه خبری است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم روز خبرنگار و آیین اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان، با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید صارمی از کلنگ‌زنی ساختمان خانه مطبوعات ابراز خشنودی کرد و گفت: خوشحال هستم که امروز نشریات و رسانه‌های استان زنجان صاحب خانه شدند و کلنگ احداث خانه مطبوعات استان به زمین زده شد.


وی با اشاره به اینکه وظیفه برطرف کردن مشکلات بیمه و مسائل معیشتی خبرنگاران بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد:  اما ما نیز پیگیر برطرف کردن مشکلات و مسائل معیشتی جامعه اصحاب رسانه هستیم تا مشکلات در این زمینه مرتفع شود .


استاندار زنجان با بیان اینکه کسی که آگاه‌تر است، مسئولیت بیشتری دارد، افزود: خبرنگاران با انعکاس اخبار و جابه‌جا کردن اخبار و اطلاعات باورها و اعتقادات مردم را شکل می‌دهند که اگر این موضوع درست و صحیح نباشد، آن باور راه کج می‌رود.


درویش‌امیری، خبرنگاران را در قبال منافع ملی و عمومی مسئول عنوان و خاطرنشان کرد: رسالت رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات در کشور سنگین است؛ چراکه این قشر مسئول در برابر اخلاق جامعه هستند.


وی با بیان اینکه اگر اصحاب رسانه مروج بد اخلاقی و پرخاشگری در جامعه باشند، بدا به حال آن جامعه، افزود: اصحاب خبر مسئول در قبال ملت ایران هستند و روزی که مردم به خبرهای رسانه‌ها بی‌اعتنا شوند، آن‌ روز، روز فاجعه است.


این مسئول با بیان اینکه خبرنگاران وابسته به جناح و جریان نبوده و چشمان بینا و گوش شنوای جامعه هستند، گفت: در جامعه توسعه یافته اصحاب رسانه در جابه‌جایی دولت می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.


درویش‌امیری افزود: دریافت و ارائه اطلاعات صحیح لازمه کار خبر است و ارائه اخبار دروغ، سم مهلکی برای جامعه محسوب می‌شود و از همین منظر است که نباید از خبر به عنوان اهرم فشار بر روی مسئولان استفاده شود.


استاندار زنجان خاطرنشان کرد: یکی از آفت‌های جامعه خبری، بزرگ‌نمایی مشکلات و برخورد باندی و جناحی با موضوعات است، به طوری که گاهی اینگونه احساس می‌شود که یک خبرگزاری خود را به عنوان نماینده افکار عمومی معرفی می‌کند و طوری برخورد می‌کند که گویی هر آنچه فهمیده آن حق است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: