• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان عنوان کرد:

اجرای یک برنامه اصولی برای شناسایی خبرنگاران فعال استان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: طی سال‌های اخیر یک برنامه اصولی در جهت ساماندهی و شناسایی خبرنگاران فعال در استان زنجان صورت گرفته است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فاطمه کرباسی در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان، با اشاره به اینکه پیشروترین و شفاف‌ترین معاونت در بین شش معاونت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت مطبوعاتی است، اظهار کرد: این معاونت دارای آیین‌نامه‌ها و عملکرد مالی شفافی است و به نظر می‌رسد یکی از پیشروترین معاونت‌ها در زمینه دیجیتال و به روز بودن است .


وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر یک برنامه اصولی در جهت ساماندهی و شناسایی خبرنگاران فعال در استان زنجان صورت گرفته است؛ به‌ طوری که تعداد خبرنگاران شناسایی شده در سال 96 از 30 نفر به 150 خبرنگار رسید که امسال 120 نفر این خبرنگاران تایید نهایی شدند و 30 نفر از آنها منتظر تائید نهایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد هستند .


این مسئول خاطرنشان کرد: به دنبال پیگیری حل مشکلات بیمه خبرنگاران هستیم و در این زمینه با تامین اجتماعی نیز وارد مذاکراتی شده‌ایم.


کرباسی با اشاره به اهداف برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات استان زنجان، افزود: چند سالی است که معاونت مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جشنواره مطبوعات استان برای ارتقا و اعتلای نشریات استان اقدام به برگزاری جشنواره مطبوعات کرده است تا در قالب این جشنواره نقاط ضعف و قوت نشریات استانی شناسایی و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نشریات استانی به خوبی شناخته شود .


وی افزود: پس از اعلام فراخوان این مسابقه تا مهلت مشخص شده بیش از 300 اثر به چهارمین جشنواره مطبوعات استان رسید که امید است با بررسی نقاط ضعف و قوت این آثار در جهت اعتلا و ارتقای رسانه‌ها و نشریات استانی گامی موثر برداشته باشیم .


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: تعداد نشریات و رسانه‌های فعال استان در سال گذشته، بالغ بر 62 مورد بوده که این تعداد در سال‌جاری به 65 مورد رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: