• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-6084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان اعلام کرد:

صدور 25 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان زنجان


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: از ابتدای سال تاکنون 25 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان زنجان صادر شده است.


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در چهار ماهه اول امسال، تعداد 25 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان زنجان صادر شده و این اداره کل، با صدور 22 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 3 پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی، 60 درصد برنامه عملیاتی سال 97 را تحقق بخشیده است.


این مسئول ادامه داد: در بین صنایع استان، صنعت غذایی و کشاورزی با 26 درصد بیشترین سهم را در صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد به خود اختصاص داده است. همچنین   در چهار ماهه نخست امسال، 22 مورد تمدید، 30 مورد ابطال و 20 مورد تعلیق پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط این اداره‌کل صورت گرفته است.


وی افزود: در حال حاضر کیفیت تضمین‌کننده حضور در بازارهای داخلی و خارجی خواهد بود بر اهتمام هرچه بیشتر صنایع استان در زمینه افزایش کیفیت محصولات است.


کارگرزاده با بیان اینکه در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کرده‌اند، می‌توان با برخوردار کردن کالای ایرانی از نشان استاندارد، علاوه بر اقبال داخلی برای مصرف این کالاها، اقدام به صادرات در بازارهای جهانی کرد، افزود: بی‌شک اولویت اول و اصلی مردم برای استفاده از کالاها، بحث کیفیت آن است.


وی با بیان اینکه تا زمانی که مردم از کالای ایرانی استقبال نکنند، عملا نمی‌توان شاهد حمایت از کالای ایرانی بود، تصریح کرد: مهم‌ترین شاخصه شعار امسال که به درستی و با درایت همیشگی رهبر فرزانه انقلاب انتخاب شده است، حمایت از اشتغال جوانان است، اما نباید فراموش کنیم که اگر قرار باشد حمایت مردم از کالای ایرانی را داشته باشیم، باید این کالا از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار باشند.


مدیرکل استاندارد استان زنجان یادآور شد: استقبال از کالای باکیفیت از سوی مردم و توجه عموم به این نشان، باعث تشویق تولیدکنندگان جهت تولید کالاهای باکیفیت و استاندارد خواهد شد، اظهار کرد: بی‌شک بهترین معیار برای تشخیص کالاهای باکیفیت از محصولاتی که کیفیت مطلوبی ندارند، نشان مرغوبیت کالا (استاندارد) است؛ چرا که معیارهای مورد تاکید استاندارد ایران، هم‌تراز با معیارهای جهانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: