• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-18914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

بسیاری از توفیقات تامین‌اجتماعی به خاطر تیترهای خبرنگاران است


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: توفیق تامین‌اجتماعی در حوزه‌هایی از جمله بیمه زنان خانه‌دار به خاطر تیترهایی است که خبرنگاران زده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسعود علیاری در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار، خبرنگاران را چشم بینا و گوش شنوای جامعه، مردم و مسئولان برشمرد و اظهار کرد: در شرایط کنونی که کشور با تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، اهمیت قشر خبرنگار در امیدوار ساختن جامعه و ایجاد نشاط و همدلی دو چندان شده است؛ در واقع خبرنگاران در چنین شرایطی می‌توانند با انعکاس اتفاقات سازنده دستگاه‌ها، امید را به جامعه تزریق کنند.

 

این مسئول با بیان این‌که همه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند که خبرنگاران را از اقدامات مثبت حوزه خود آگاه کنند، ادامه داد: قبل از سال 57 تعداد بیمه‌شدگان اصلی در استان 9000 نفر بود. امروز این رقم به بالاتر از 180 هزار نفر و تعداد مستمری‌بگیران به بالای 42 هزار نفر رسیده است. چنین رشدی در وهله اول مرهون آگاهی‌بخشی قشری است که برای ورود به حرفه خبرنگاری نه روابط را مد نظر قرار دادند و نه میزان درآمد پایین این حرفه برایشان اهمیتی داشت.

 

وی افزود: در خصوص اتفاقاتی که در حوزه تامین‌اجتماعی میفتد، بهترین قاضی و داور خود خبرنگاران هستند. همچنین اگر تحولی در پیشبرد برنامه‌ها و طرح‌ها ایجاد شود، اولین کسی که مطلع می‌شود خبرنگاران هستند؛ در واقع خبرنگاران افرادی هستند که فقط با تکیه بر عشق کار می‌کنند و به خاطر شرایط شغلی به همه مسائل روز جامعه واقف‌اند.

 

علیاری در ادامه با اشاره به این‌که طی سال‌های اخیر و به خاطر گسترش خدمات آنلاین، 57 هزار نفر از میزان مراجعات حضوری به شعب کاشته شده است، خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که در سطح استان، حدود 13 هزار و 500 کارگاه فعال وجود دارد که ماهانه یک الی دو ابلاغ به صورت غیر حضوری دریافت می‌کنند. همچنین یکی از طرح‌هایی که به صورت پایلوت در استان زنجان اجرایی شد، ارائه دفترچه خدمات درمانی به صورت غیر حضوری بود و باعث شد که شهروندان برای دریافت دفترچه به شعب مراجعه نکنند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با بیان این‌که اقداماتی در خصوص نمایش بدهی کارفرمایان، نوبت‌دهی شعب، ارایه فیش حقوقی، دریافت ارتباطات مردمی و ارسال لیست به صورت غیر حضوری انجام می‌شود، تصریح کرد: تلفن گویای 1420، سامانه موبایل ستاره 142 مربع و سایت tamin.ir از مواردی است که به جد منتج به بهبود کیفیت خدمات تامین‌اجتماعی شده است.

 

وی در خصوص بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب، گفت: پارسال 153 میلیارد ریال از جرایم بیمه‌ای کارفرمایان بخشوده شد و طی امسال نیز تا به امروز 115 میلیارد ریال از جرایم کارفرمایان خوش‌حساب بخشوده شده است.

 

به گزارش ایسنا، در پایان از خبرنگاران حوزه تامین‌اجتماعی تجلیل و قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: