• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست حوزه هنری استان زنجان:

انعکاس واقعیت‌ها جزو ملزومات کارهای رسانه است


سرپرست حوزه هنری استان زنجان اظهار کرد: اجتماعی‌ کردن و انعکاس واقعیت‌ها جزو ملزومات کارهای رسانه است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر نعمتی در نشست خبری ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی با اشاره به اینکه کار کردن در فضای رسانه در شرایط امروز بسیار سخت و دشوار است، گفت: خبرنگاران باید با توانگری خود در جامعه امروز روشنگری کنند.


وی ادامه داد: خبرنگاران روایت‌گران بی‌ادعایی هستند که بیرق بزرگ آزادی و آگاهی را به دوش می‌کشند و بها دادن به این امر که کدام خبر اعتبار خبری دارد و کدام نه، موضوعی است که خبرنگاران امروز باید مدنظر داشته باشند.


نعمتی با اشاره به اینکه تامین اعتبار رسانه‌ای در شرایط فعلی بسیار دشوار است، گفت: سال‌های سال است که رسانه‌ها و مطبوعات استان زنجان در سطح کشور پیشتاز است.


سرپرست حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه جامعه امروز در دوران گذر خود قرار دارد، افزود: تحولات سیاسی و اجتماعی که امروز اتفاق می‌افتد موجب بروز بحران‌هایی در جامعه می‌شود و در این مقطع کار رسانه بسیار دشوار است.


وی خاطرنشان کرد: اجتماعی کردن و انعکاس واقعیت‌ها جزو ملزومات کارهای رسانه است و خبرنگاران کار بسیار سخت و پیچیده‌ای به عهده دارند.


نعمتی اظهار کرد: حوزه هنری به عنوان یکی از نهادهای انقلابی است که پس از انقلاب اسلامی فعالیت خود را شروع کرد و در استان زنجان نیز از سال 67 این ارگان فعالیت خود را آغاز کرده است و در طی این سال‌ها فراز و فرودهایی را داشته و همچنان فعالیت‌های خود را در عرصه فرهنگ و هنر ادامه می‌دهد.


این مسئول اذعان کرد: حوزه هنری مکانی است که به عنوان بطن انقلاب فعالیت می‌کند و رسالت و اهداف خاصی دارد که برخی از این اهداف ابلاغ پیام انقلاب با زبان هنر و تبیین و ترویج فرهنگ جنگ و کشف و جذب نیروهای جوان است که مهم‌ترین بخش این اهداف، تولیدمحور بودن حوزه هنری است که اقدام به تولید آثار هنری مبتنی بر ارزش‌های انقلاب و با محتوای مشکلات جامعه امروز است.


وی خاطرنشان کرد: حوزه هنری موضوعات متعددی را در اولویت کاری خود دارد که از جمله این موضوعات می‌توان به تمدن اسلامی، دفاع‌مقدس، سبک زندگی و خانواده و انقلاب اسلامی اشاره کرد.


نعمتی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته شکافی بین هنرمندان و حوزه هنری ایجاد شده بود، خاطرنشان کرد: امروز به دنبال برطرف کردن این شکاف هستیم که در شرایطی فعلی توانسته‌ایم بخشی از این شکاف را برطرف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: