• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-6484-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد:

استقرار پنج دستگاه سامانه توزین در محورهای مواصلاتی زنجان


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: تعداد سامانه‌های توزین حین حرکت در محورهای استان زنجان به 5 دستگاه افزایش یافت .


به گزارش ایسنا، منطفه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و در راستای جلوگیری از فرسودگی راه‌ها به علت عبور بارهای غیرمجاز 65 دستگاه توزین در حال حرکت در جاده‌های کشور نصب می‌شود .


وی افزود: سهم استان زنجان در دارا بودن سامانه توزین حین حرکت سه دستگاه است که در محورهای مواصلاتی استان زنجان  نصب شده‌اند.


دست‌نشان تصریح کرد: این دستگاه‌ها می‌توانند به صورت آنلاین بار خودروهای سنگین را وزن‌کشی کرده و با اطلاعات ثبت شده در بارنامه خودروهای باری تطبیق دهند و هرگونه مغایرت را به پلیس اعلام کنند.


وی یادآور شد: چهارمین دستگاه سامانه توزین در محور زنجان – بیجار در دستور کار این اداره قرار دارد، سه دستگاه در حال حاضر در محورهای آزادراه زنجان – قزوین و باند شمالی و جنوبی محور زنجان – خرمدره نصب شده است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در ادامه افزود: با راه‌اندازی این سامانه، علاوه بر توزین بار خودروها به صورت دیجیتالی و در حال حرکت، بارنامه خودرو نیز کنترل می‌شود و در صورت مغایرت میان وزن بار خودرو با آنچه در بارنامه ذکر شده، اطلاعات خودرو به پلیس‌راه اعلام شده تا به این تخلف رسیدگی شود .


دست‌نشان خاطرنشان کرد: هزینه اضافه شدن هر یک از این دستگاه‌ها و اتصال آن به سامانه آنلاین، بالغ بر یک میلیارد تومان برآورد شده است که با احتساب راه‌اندازی سامانه توزین حین حرکت محور زنجان – دندی که سال‌های گذشته نصب شده است، تعداد سامانه‌های موجود در محورهای استان زنجان به 5 دستگاه افزایش یافته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: