• شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-788-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نایب‌رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس تاکید کرد:

توسعه ورزش‌های بیلیاردی با ورود به مدارس و دانشگاه‌ها


نایب‌رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اظهار کرد: برای توسعه ورزش‌های بیلیاردی، ورود این رشته به دانشگاه‌ها و مدارس را در دستور کار خود قرار دهید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌اصغر فوادیان در مجمع انتخابات هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان زنجان با اشاره به اینکه زنجان به لحاظ نزدیکی به تهران، باید جایگاه بهتری در رشته‌های این فدراسیون داشته باشد، گفت: موقعیت ایران در رنکینگ جهانی در بخش آقایان و بانوان موقعیت خوبی است و امیدواریم با بزنامه‌های صورت گرفته، بتوانیم جایگاه آقایان و بانوان را در رنکینگ‌های جهانی ارتقا دهیم.

 

وی ادامه داد: این اتفاق به شرطی محقق خواهد شد که بازوان فدراسیون که همان هيئت‌های ورزشی هستند، به ما کمک کنند که در این مسیر حرکت و راه را هموارتر کنیم.

 

این مسئول در پاسخ به گلایه برخی از اعضای مجمع در خصوص دعوت نشدن ورزشکاران استان زنجان برای حضور در اردوهای استعدادیابی، خاطرنشان کرد: در حال پیگیری این موشوع هستیم که چرا این دعوت محقق نشده است، با وجود اینکه هنوز هم برای پیگیری‌ها در خصوص دعوت و حضور در اردوهای استعدادیابی دیر نشده، امید است با پیگیری‌های لازم، این امر محقق شود.

 

فوادیان افرود: نمایندگان شهرستان‌ها و هیئت‌های تابعه استان حتما روسای خود را مشخص کنند تا رئیس هیئت زیر مجموعه خود را بشناسد و امیدواریم توجه ویژه‌ای در این زمینه انجام شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه‌ مقرون به صرفه نیست که برای خانم‌ها باشگاه خاصی تدارک دیده شود، گفت: همان طور که در استخرها و باشگاه‌ها یک شیفت برای آقایان و یک شیفت برای خانم‌ها در نظر گرفته می‌شود، امید است که برای باشگاه‌های بولینگ، بیلیارد و بولس نیز همین اتفاق بیافتد و هیچ منعی برای حضور خانم‌ها در یک وعده و یک روز در میان در باشگاه‌ها وجود ندارد و امیدواریم خانم‌ها در رشته‌های زیر مجموعه ما خصوصا بیلیارد ورود داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه تصویر نادرستی از فضای ورزشی بیلیارد در جامعه وجود دارد، گفت: این تصویر نادرست امروز کمرنگ‌تر شده است و تلویزیون و سایر رسانه‌ها امروز مسابقات بیلیارد را پخش می‌کنند، ضمن اینکه در برخی رشته‌ها پخش زنده آن می‌تواند گاها خارج از حوصله مردم باشد.

 

نایب‌رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس ادامه داد: توصیه‌ای که در این راستا دارم این است که این هییت‌ها حتما به آموزش و پرورش نزدیک شوند. ما در المپیک بعدی که قریب به یقین در فرانسه برگزار می‌شود، رشته‌های بیلیاردی و بولس را خواهیم داشت و امروز کشورهایی نظیر چین میزهای بیلیارد را به مدارس خود وارد کرده‌اند و جوانان و نوجوانان را به سمت این رشته‌ها می‌کشند. ضمن اینکه این رشته‌ها علاوه بر اینکه دانش‌آموزان را برای درس و یادگیری آماده و انرژی زیاد دانش‌آموزان فعال را می‌گیرد، موجب می‌شود که دانش‌آموزان سر کلاس بهتر مباحث را بیاموزند.

 

فوادیان با اشاره به اینکه در کنار دانشگاه که ظرفیت بالایی برای این رشته‌ها دارد، توصیه من این است که حتما به مدارس نیز سر بزنید تا زمینه را برای توسعه رشته‌های مورد نظر فراهم آوریم، گفت: در صورتی که شرایط نیز مهیا باشد، ممکن است ما نیز در زمینه تامین میزهای مورد نیاز کمک کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه زمین‌های بولس به راحتی قابل شکل‌گیری است و سخت‌افزارش نیز چندان گران نیست، تصریح کرد: امید است با همکاری شهرداری زنجان، زمین‌های متعددی را در زمینه بولس شکل دهیم.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: بولس را نیز به سبب اینکه هم از بعد زمین و هم به سبب سخت‌افزاری هزینه چندانی نیاز ندارد، می‌توان به یک ورزش همگانی تبدیل کرد و از شهرداری‌ها نیز در این زمینه می‌توان کمک گرفت تا در پارک‌ها محیطی را برای این ورزش اختصاص دهند و از همین رو توصیه می‌کنم با شهرداری‌ها نیز وارد مذاکره شوید.

 

فوادیان در خصوص کلاس‌های داوری و مربیگری افزود: امید است این کلاس‌ها با سرعت تمام و بدون معطلی برگزار شود و توصیه می‌‌کنیم که از ظرفیت دانشگاه‌ها نیز در این زمینه استفاده شود.

 

وی یادآور شد: امروز در این مجمع قول مساعد در زمینه برگزاری مسابقات رنکینگ بولینگ در استان زنجان را در صورتی که سالن بولینگ در اختیار ما قرار داده شود، می‌دهم و در صورتی که سالن در اختیار ما قرار گیرد، میزهای بولینگ را فراهم می‌آوریم تا مسابقات را برگزار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: