• شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان:

نیاز اصلی توسعه ورزش بیلیارد، فرهنگ‌سازی است


مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان اظهار کرد: نیاز اصلی توسعه ورزش بیلیارد، فرهنگ‌سازی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی خلیلی در مجمع انتخابات هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان زنجان که با حضور نایب‌رئیس این فدراسیون برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات حاشیه‌ای که اتفاق می‌افتد، در حوزه بیلیارد است، گفت: نیاز به یک فرهنگ‌سازی در این زمینه در استان مشاهده می‌شود و هیئت باید در خصوص قهوه‌خانه‌ها و مکان‌هایی که از میز بیلیارد استفاده می‌کنند، اقدام کرده و به اداره ورزش و جوانان استان نیز گزارش دهند، همچنین با اداره اماکن در ارتباط باشند.

 

وی ادامه داد: نیاز اصلی توسعه ورزش بیلیارد، فرهنگ‌سازی است و در این زمینه خود باشگاه‌ها باید وارد کار شوند و اصول اخلاقی ورزش در باشگاه‌ها باید رعایت شود و قطعا خانواده‌ها نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد و فرزندان‌شان را به سمت یادگیری بیلیارد هدایت می‌کنند.

 

خلیلی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از نیازهای بیلیارد، داشتن مربی و داور است که باید در استان زنجان این مهم مورد توجه بوده و نسبت به تربیت مربی و داور در این رشته اقدام شود تا در این زمینه کمبودی مشاهده نکنیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه لازمه توسعه بیلیارد در ایران، استعدادیابی است، افزود: شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که ایران بتواند در بازی‌های جهانی مقام کسب کند، از همین رو می‌توان اذعان کرد با وجود محدودیت‌ها، بیلیارد توانسته در مدت پنج سال توسعه قابل توجهی داشته باشد.

 

خلیلی افزود: شرایط برای توسعه و رشد قهرمانی بیلیارد در استان فراهم است و با اندکی توجه در زمینه فرهنگ‌سازی و داوری و نیز استعدادیابی می‌توان رشد چشم‌گیری را در این زمینه مشاهده کرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه با برگزاری چند دوره مسابقات بیلیارد، مشکل فرهنگ‌سازی برطرف خواهد شد و با توجه به اینکه تنها مشکل این هیئت ورزشی، میزهای استاندارد است، گفت: ما باید در جهت برگزاری مسابقات برنامه‌ریزی داشته باشیم و تلاش کنیم میز و سالن مناسبی را فراهم آوریم.

 

در ادامه، معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز با اشاره به روند خوب نتایج ورزشکان در بازی‌های آسیایی جاکارتا، افزود: تاکنون تعداد مدال‌های طلای به دست آمده 14 مدال بوده است که نسبت به دوره قبل، میزان بالاتری بوده که امید است رکورد 21 مدال طلای دوره قبل را نیز بشکنیم که سهم استان زنجان از این مدال‌ها 3 مدال بود.

 

محمد حمزه‌پور ادامه داد: بیلیارد استان زنجان علی‌رغم امکاناتی که در باشگاه‌ها وجود داشته و تلاش‌هایی که می‌شود، هنوز نتوانسته جایگاه خود را در بین سایر رشته‌های ورزشی پیدا کند. تغییر مداوم روسای هیئت ورزشی و برنامه‌ریزی‌هایی که چندان قوی نبوده و نیز نبود باشگاه بولینگ و اتکا به یک باشگاه در استان، از دلایل اصلی این جایگاه نه چندان مطلوب است.

 

این مسئول افزود: هر چه باشگاه‌های بیلیارد سالم‌سازی شود، استقبال مردم از این ورزش بیشتر خواهد بود و سود اولیه‌اش نیز نصیب باشگاه‌داران خواهد شد، به همین خاطر تلاش خواهیم کرد تا نظارت‌ها در این زمینه با جدیت بیشتری انجام شود.

 

حمزه‌پور خاطرنشان کرد: بولینگ و بیلیارد ما می‌تواند مدال‌آور باشد، به شرطی که حاشیه‌های آن برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: