• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-1088-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور:

بسیج، آمادگی توسعه فضاهای ورزشی را دارد


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور گفت: توسعه فضاهای ورزشی یکی از اقدامات مهمی است که طی سال‌های اخیر توسط بسیج انجام گرفته است، به طوری که بسیج، آمادگی لازم جهت توسعه فضاهای ورزشی را دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی میرجلیلی شامگاه دیروز در حاشیه آیین افتتاحیه دهمین المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی بسیج کشور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: محرومیت‌زدایی یکی از رسالت‌های بسیج مستضعفان محسوب می‌شود.

 

وی افزود: فعالیت در حوزه ورزش یکی دیگر از حوزه‌های خدمات‌‌رسانی به مردم است، به طوری که بسیج در مناطق مختلف و محروم اقدام به ساخت سالن ورزشی کرده است.

 

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور در ادامه تصریح کرد: توسعه فضاهای ورزشی در نقاط مختلف روستایی و محروم، نیازمند تعامل، همراهی و هم‌افزایی مسئولان است. همچنین مقام معظم رهبری در این حوزه فرمودند باید روح ورزشکاری در کشور نگه‌داری شود؛ این سخن رهبر معظم انقلاب در خصوص اقدام به توسعه فضاها و امکانات ورزشی در بسیج مستضعفین، یک تکلیف مهم به‌شمار می‌آید.

 

وی خاطرنشان کرد: ورزش عامل مهم در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی است، پس در نتیجه هر اندازه میزان فضاها، امکانات و بسترهای ورزشی در جامعه توسعه یابد، به همان اندازه از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری خواهد شد.

 

میرجلیلی گفت: کسب سلامت جسم تنها هدف ورزش نیست، بلکه لذت بردن از زندگی سالم نیز از اهداف مهم توسعه ورزش محسوب می‌شود، در نتیجه به هر میزان ورزش‌های کم‌هزینه و فضاهای ورزشی در جامعه توسعه یابد به همان میزان نیز در ایحاد سلامت و توانمندی افراد جامعه موفق عمل شده ‌است.

 

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: در طول پنج سال اخیر بالغ بر سه‌هزار سالن ورزشی توسط بسیج کشور ساخته شده ‌است که در صورت حمایت و مشارکت همه دستگاه‌ها، شاهد توسعه روزافزون در این بخش خواهیم بود.

 

وی تصریح کرد: در حوزه توسعه ورزش در مناطق مختلف به‌ویژه در مناطق محروم، نیازمند تعامل و همکاری همه بخش‌ها هستیم که این مستلزم طراحی درست و ساماندهی اعتبارات و منابع است تا در یک مسیر درست به هدف‌گذاری مشخص و با برنامه‌ریزی صحیح دست بابیم.

 

میرجلیلی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند همه کسانی که در ایران اسلامی زندگی می‌کنند و از اهداف و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند، بسیجی هستند، در نتیجه شاید یک ورزشکار در قالب بسیج سازماندهی نشده باشد اما پرچم جمهوری ایران را در صحنه‌های مختلف به اهتزاز درآورد، یک بسیجی است.

 

این مسئول افزود: در حال حاضر 360 پایگاه استعدادیابی بسیج در سطح کشور ایجاد شده است که از این تعداد ۲۳۵ پایگاه استعدادیابی بسیج در بخش آقایان و 125 پایگاه در بخش بانوان قرار دارد.

 

میرجلیلی خاطرنشان کرد: بالغ بر 2000 ورزشکار عضو پایگاه‌های استعدادیابی بسیج در قالب المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی به میزبانی استان زنجان در رشته‌های جودو، ووشو، کاراته، تکواندو، تیراندازی با کمان و تیراندازی با تفنگ در بخش پسران برگزار می‌شود و در بخش بانوان، این رقابت‌ها از دوم تا پنجم شهریورماه به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد.

 

میرجلیلی یادآور شد: در کشور پنج‌هزار شهید ورزشکار وجود دارد که فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت با روح ورزشکاری و قهرمانی آمیخته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: