• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2014-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد:

تحصیل بیش از 24 هزار دانش‌آموز در مدارس هیئت‌ امنایی استان زنجان


رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: 24 هزار و 846 دانش‌آموز در مدارس هیئت‌امنایی استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.


علی بیات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری جلسه بررسی وضعیت مدارس هیئت امنایی استان، اظهار کرد: شکل‌گیری مدارس هیات امنایی مدارس برگرفته از اصلاح ماده 11 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب سال 83 است.


این مسئول ادامه داد: اصلی‌ترین هدف هیئت‌ امنایی شدن مدارس، استفاده از مشارکت علمی، فکری، عاطفی و فرهنگی اولیا در اداره مدرسه   بوده و مشارکت اقتصادی در مرتبه بعدی اهداف فعالیت این مدارس قرار دارد.


وی افزود: در حال حاضر 78 مدرسه هیئت‌ امنایی در سطح استان فعال است و در سال‌جاری نیز در مجموع 24 هزار و 846 دانش‌آموز در مدارس هیئت‌امنایی استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.


بیات خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه مدارس هیئت‌امنایی آمده است؛ در صورتی که عملکرد مدرسه هیئت‌امنایی از نظر شورای آموزش و پرورش منطقه اثربخش باشد،  اداره مدرسه به صورت غیردولتی با رعایت مقررات واگذاری مدارس و حفظ حقوق دولت بلامانع است و مدارس هیئت‌امنایی فرصت خوبی برای ارتقای مسائل آموزش و پرورش هستند و الزاما باید بر اساس آیین‌نامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی این وزارتخانه حرکت کنند.


رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: مدارس هیئت‌امنایی منابع مالی خود را از طریق اعتبارات دولت، هدایا و کمک‌های مردمی داوطلبانه در خارج از فصل ثبت‌نام دانش‌آموزان در چارچوب مقررات ابلاغی آموزش و پرورش دریافت می‌کند و سیاست فعلی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، توسعه کمی مدارس هیئت‌امنایی نیست، بلکه هدف بهبود و سامان یافتن وضع موجود است.


وی تصریح کرد: مدرسه هیئت‌امنایی یعنی یک مدرسه کاملا عادی و کاملا معمولی که مدیریت آن متفاوت است و افرادی در آنجا حضور دارند که می‌توانند در فرآیند تحصیلی و تربیتی فرزندان نقش‌آفرین باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: