• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست دفتر انجمن سینمای جوانان در استان زنجان:

زنجان، گروه هنر و تجربه ندارد


سرپرست دفتر انجمن سینمای جوانان در استان زنجان اظهار کرد: زنجان گروه هنر و تجربه ندارد.


لیلا بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه به دلیل قطعی برق در این هفته‌های اخیر متاسفانه نتوانسته‌ایم پاتوق فیلم را برگزار کنیم، گفت: اکنون که مشکلات مربوط به قطعی برق برطرف شده است امید است تا با توان بیشتری در این مورد اقدام شود و مطابق گذشته جلسات پاتوق فیلم را هر هفته برگزار کنیم.


وی ادامه داد: در جهت اکران تابستانه فیلم‌های کوتاه در سینما بهمن نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است و چهارشنبه 7 شهریورماه 6 فیلم کوتاه که برابر است با ساعت یک فیلم بلند در سینما بهمن به نمایش در خواهد آمد.


سرپرست دفتر انجمن سینمای جوانان در استان زنجان با اشاره به اینکه استقبال مردم از   اکران نوروزی فیلم کوتاه، استقبال   کم‌نظیری در استان داشت که امید است با توجه به اینکه جریان فیلم کوتاه در سراسر کشور جریان پویاتری نسبت به فیلم بلند است، این اکران‌ها ادامه یابد تا سینمای فیلم کوتاه نیز جایگاه خود را آن‌گونه که شایسته آن است پیدا کند.


بیگی با اشاره به اینکه متاسفانه زنجان گروه هنر و تجربه ندارد، گفت: این گروه مختص فیلم‌هایی است که مستقل اکران می‌شوند و غالبا فیلم‌های مستند و کوتاه را در سطح استان‌ها به نمایش در می‌آورند و گروهی است که صرفا سینما تخصصی را   در جریان کار خود قرار می‌دهد حال با وجود اینکه بداند این فیلم مخاطب عامه‌پسند ندارد، هرچند که تجربه موفقی مثل ماهی و گربه در سطح کشور نشان داده است که مردم نیز از تماشای این فیلم‌ها لذت می‌برند.


وی افزود: هسته مرکزی این گروه که در تهران قرار دارد با بررسی شرایط شهرستان‌ها و اینکه شهرستان‌ها چند سالن سینمایی استاندارد دارند، پیگیری‌های لازم را در جهت اکران فیلم‌های مد نظر انجام می‌دهد اما متاسفانه   به دلیل اینکه زنجان تنها یک سینمای استاندارد دارد، با اکران فیلم‌های هنر و تجربه در این استان مخالفت شد.


این مسئول خاطرنشان کرد: امید است با اکران فیلم‌های کوتاه در سینما بهمن آن هم در شرایط اوج ترافیک کاری سینما بهمن بتواند درک مردم را از سینمای کشور بالاتر ببرد و زمینه را برای اکران‌های فصلی دیگر فراهم کند.


به گزارش ایسنا، شش فیلم «سکوت» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی، «تناوب» ساخته علی خوشدونی فراهانی، «مارلون» ساخته درناز حاجی‌ها، «هشتگ» ساعت چهار ساخته عاطفه محرابی، «باران آهسته می‌بارد» ساخته سعيد نجاتی، «سایه فیل» ساخته آرمان خوانساريان   در اکران تابستان فیلم کوتاه   در سینما بهمن به نمایش درآمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: