• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان:

شرایط توسعه فناوری در کشور به خوبی فراهم شده است


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اظهار کرد: شرایط توسعه فناوری به خوبی در کشور فراهم شده است و زمان این رسیده که در این زمینه ورود پیدا کنیم .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا شغلی ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه جمع‌آوری متکدیان و پوشاک هوشمند از فناوری واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری استان، ضمن تبریک هفته دولت با اشاره به اینکه این هفته، هفته دردناکی برای مردم ایران است؛ چرا که دو تن از چهره‌های برجسته و مردمی خود را از دست داده‌اند، گفت: اگر می‌خواهیم زمینه‌های رشد در کشور مهیا شود، باید در زمینه فناوری قدم برداریم.


وی ادامه داد: شاید نتوان انتظار این را داشت که در زمینه دانش در سطح جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ چرا که رتبه شانزدهم تولید علم را در جهان داریم و با شرایط فعلی و بودجه‌های در نظر گرفته شده در این زمینه و زیرساخت‌های موجود در کشور، به دست آوردن فرصت‌های چشم‌گیر در این زمینه دور از انتظار است و باید در این خصوص تلاش‌های زیادی انجام شود.


این مسئول خاطرنشان کرد: امروز با تکرار مسیرهای رفته شده نمی‌توان به افق‌های روشن دست پیدا کرد و تنها راه رسیدن به توسعه و پیشرفت در این زمینه میانبر فناوری است این در حالی است که فرصت رتبه ایران در فناوری در سطح جهان رتبه آخر در خاورمیانه است و این نشان از این است که در این زمینه خلاقیتی نداریم .


شغلی افزود: شرایط توسعه فناوری به خوبی در کشور فراهم شده است و زمان این رسیده که در این زمینه ورود پیدا کنیم . امروز می‌توانیم در فناوری رقابت کنیم ولی در علم بعید به نظر می‌رسد، لذا سیاست‌های کشور به این سمت حرکت می‌کند که برای جوانان شرایطی فراهم شود که رشد و توسعه در زمینه فناوری داشته باشیم.


وی با اشاره به اینکه ماهیت فناوری این است در یک شاخه‌ای چنان می‌توانید رشد کنید که حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: امروز باید   فناوری را جدی بگیریم؛ چرا که اگر آمریکا امروز می‌تواند زور بگوید، به خاطر همین دلایل است .


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان   با اشاره به اینکه در حال حاضر تمرکز خود را بر روی این امر گذاشته‌ایم که دانشگاه‌ها به سمت نسل سومی شدن حرکت کنند، گفت: دانشگاه سوم، یک دانشگاه ایده‌محور است و   دانشگاه‌های نسل اول و دوم ما باید به سمت نسل سومی شدن و کار آفرین بودن حرکت کنند.


شعلی با اشاره به اینکه ایده به ما جرات پرواز می‌دهد و مرزهای جدیدی را برای افراد باز می‌کند، تصریح کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان دارای دو مرکز رشد است که یکی از آنها مرکز رشد نانوفناوری دارو و دیگری مرکز رشد فناوری سلامت است و این دانشگاه از همه افرادی که ایده‌های خوبی دارند دعوت می‌کند تا برای تبدیل ایده‌های مربوط به سلامت خود به این مراکز مراجعه کنند تا در تبدیل ایده به یک محصول دانش‌بنیان آنها را همیاری و همراهی کنیم.


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از لباس تب‌نمای کودک که محصولی نیازمحور که با پوشاندن آن به کودک می‌توان در زمانی که کودک تب دارد نسبت به تب آن آگاهی پیدا کرد، رونمایی شد. این محصول، محصول شرکت دانش‌بنیان کاسپر و با برند بیرانو وارد بازار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: