• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری استان زنجان اعلام کرد:

به‌کارگیری فناوری‌های جدید در حوزه دادگستری


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان اظهار کرد: 46 برنامه پیش‌بینی شده برای امسال دادگستری نیازمند فناوری جدید است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدتقی فتحی در ظهر امروز مراسم رونمایی از سامانه جمع‌آوری متکدیان و پوشاک هوشمند از فناوری واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری استان، ضمن تبریک هفته دولت با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری مکانی است که در آن ایده را به محصول تبدیل می‌کنند و از این رو ایده‌ها به کسب و کار تبدیل می‌شوند، گفت: دادگستری استان زنجان سعی دارد از این ایده‌ها که به نحوی به دادگستری کمک می‌کند، در جهت پیشبرد اهداف خود بهره ببرد.


وی ادامه داد: اکنون داگستری در برخی از زمینه‌ها ورود پیدا کرده است و از فعالان برخی از شرکت‌های دانش‌بینان مستقر در پارک علم و فناوری بهره می‌برد که نمونه‌ای از این امر  را می‌توان  در به‌کارگیری نرم‌افزاری برای شناسایی و ساماندهی متکدیان مشاهد کرد.


فتحی با اشاره به اینکه به کمک برخی از فعالان می‌توان با مشکلات به نحو بهتری برخورد کرد، افزود: بحث ردیابی ماشین‌های مسروقه نیز طرحی است که دادگستری به آن نیازمند است و امیدواریم فعالان در این زمینه نیز ورود پیدا کنند که پیش از این کارت‌های سوخت فارغ از مشکلاتی که داشت، در بحث ردیابی جرم بسیار کمک‌حال دادگستری‌ها بود و امروز جای نرم‌افزاری که بتواند در این زمینه کمک کند، خالی است.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه 46 برنامه برای امسال پیش‌بینی شده که بسیاری از این برنامه‌ها نیازمند فناوری جدید هستند، گفت: گذشته از این موضوع، نوعا در جامعه افراد به حقوق خود و دیگران  واقف نیستند و همین موضوع مشکلاتی را موجب می‌شود. امروز باید به وضعیت زندگی و پیرامونی خودمان واقف شویم و دغدغه‌ای چون نقض حقوق شهروندی را جدی بگیریم.


وی افزود: امروز یکی از مشکلات دادگستری در سطح استان،  متکدیان و کلاشان هستند که دعانویسان نیز یکی از این مصادیق به‌شمار می‌روند که در جهت بهبود این موضوع، اگر ایده‌ای باشد، دادگستری حمایت خود را از این طرح اعلام می‌دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: